Miłość i nienawiść

Monika Rebizant-Siwiło
7.6 /10
Ocena 7.6 na 10 możliwych
Na podstawie 13 ocen kanapowiczów
Miłość i nienawiść
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7.6 /10
Ocena 7.6 na 10 możliwych
Na podstawie 13 ocen kanapowiczów

Opis

Jest takie miejsce owiane tajemnicą, o którym krążą legendy, miejsce, gdzie pradawne siły bezlitośnie igrają z ludzkim losem. W samym sercu puszczy, pośród małych kapliczek, rozegrał się niejeden dramat i niejedna dusza trafiła stamtąd prosto do piekła.
Opowieści o klątwie, wydarzeniach sprzed wieków, a także tych z czasów ostatniej wojny splatają się tu z losami bohaterów, tworząc niesamowitą, pełną magii sagę rodu wiedźm z Wrzosowisk – kobiet z krwi i kości, pełnych pasji i namiętności, które potrafią kochać do szaleństwa, ale też nienawidzić całym sercem.
To właśnie tu, na Czartowym Polu, miłość i nienawiść, łagodność i gniew, szlachetność i fałsz – połączą się w jedno.
Jeśli chcesz poczuć zapach ziół, zanurzyć się w leśnych strumieniach i poznać m.in. tajemnicę pięknej, ciemnookiej kobiety, która nawiedza sny młodego kleryka oraz dowiedzieć się, czy uda się wreszcie złamać klątwę ciążącą na rodzinie Natalii – koniecznie zawitaj do Wrzosowisk.

Opowieści o klątwie, wydarzeniach ostatniej wojny i tych sprzed wieków splatają się z życiem bohaterów, tworząc intrygującą, okraszoną odrobiną magii, sagę rodu wiedźm z Wrzosowisk. W miarę jak odkrywane są kolejne karty rodzinnych historii, pojawiają się nowe znaki zapytania i niespodzianki.

Jedynie przydrożne kapliczki zdają się bronić mieszkańców przed magicznymi mocami. Na Zamojszczyźnie legendy nie są zwykłymi bajaniami, wydarzenia z ostatniej wojny – sentymentalnymi wspomnieniami, a klątwa ciążąca nad rodem wiedźm z Wrzosowisk – wymysłem starej kobiety. Ta książka urzeka klimatem i zagadkowością bohaterów.
Data wydania: 2021-06-01
ISBN: 978-83-66790-77-3, 9788366790773
Wydawnictwo: Replika
Cykl: Kobiety z Uroczyska, tom 1
Stron: 496
dodana przez: chudini0505

Autor

Monika Rebizant-Siwiło Monika Rebizant-Siwiło
Urodzona 9 maja 1975 roku w Polsce (Tomaszów Lubelski)
Autorka powieści: "Singiel" i "Przytul mnie",pisze także opowiadania. Jedno z nich - "Ludgarda", ukazało się w zbiorze „Poznań fantastyczny.” Urodziła się 9 maja 1975 r. w Tomaszowie Lubelskim. Ze wszystkich miesięcy w roku najbardziej lubi maj i kw...

Pozostałe książki:

Singiel Przytul mnie Wrzosowiska Dziki rozmaryn Czułość i gniew
Wszystkie książki Monika Rebizant-Siwiło

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Miłość i nienawiść

15.08.2021
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

„Gdy miłość i nienawiść, łagodność i gniew, szlachetność i fałsz, sprawiedliwość i okrucieństwo, czyli dobro i zło, choć na chwilę połączą się w jedno, wiedźma z wrzosowisk otrzyma moc poczęcia syna... On jeden władny jest odmienić przeznaczenie”. „Miłość i nienawiść” Moniki Rebizant – Siwiło to pierwszy tom serii „Kobiety z Uroczyska”, sagi r... {} Recenzja książki Miłość i nienawiść

@linaewe85@linaewe85 {}× 2

Legendy i magia łączą się tutaj z codziennością

20.09.2021
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

"Miłość i nienawiść" Monika Rebizant - Siwiło ukazała się nakładem wydawnictwa Replika i jest to pierwsza część sagii rodzinnej "Kobiety z uroczyska". Nie jest to rodzaj lektury, po który często sięgam i lubię, jednak ta historia mnie pochłonęła i oczarowała. A to za sprawą cudownego języka autorki, dzięki któremu mogłam się przenieść w miejsce ak... {} Recenzja książki Miłość i nienawiść

Miłość i nienawiść

10.09.2021
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

"Jakby w różnych osobach powtarzały się tragiczne historie, jakby życie splatało się z legendą i nabierało nadprzyrodzonego wymiaru." . "Miłość i nienawiść" to saga rodzinna więc za tym idą historie wielu osób na przestrzeni lat. Wzloty i upadki, problemy i próby ich rozwiązania, ale także towarzyszące temu skrajne emocje. Nie będę opisywać fabuły... {} Recenzja książki Miłość i nienawiść

Miłość i nienawiść

12.09.2021
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Pani Monika Rebizant-Siwiło stworzyła powieść, w której stara magia, legendy i uczucia grają pierwsze skrzypce. Historia bohaterów, ich przodków jest owiana tajemnicą i długo trzeba krążyć między mieszkańcami Lubelszczyzny, by dojść do prawdy. Co podobało mi się najbardziej? Przeplatanie teraźniejszości z przeszłością, w której można odnaleźć odpo... {} Recenzja książki Miłość i nienawiść

Moja opinia o książce

Opinie

@Mirka
2021-09-02
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane


Trochę się zmęczyłam przy czytaniu tej powieści. stworzona fabuła zawiera sporo ciekawych wątków, ale uważam, że błędem było upychać je wszystkie w jednym tomie. Skoki czasowe wiele różnorodnych postaci, powiązań rodzinnych, szczegółowość nieco ostudziły mój początkowy zapał, gdy zobaczyłam okładkę i opis książki. Również pierwsze wstępne akapity zrobiły mi apetyt na magiczną przygodę wśród dawnych wierzeń, w otoczeniu wiedźm, słowiańskich mitów i niezwykłych mocy. Tymczasem autorka połączyła czasy naszych przodków, z historią z II wojny światowej, realiami powojennymi z XXI wiekiem. Powstał literacki miszmasz, który przeszkadzał w płynnym śledzeniu poszczególnych wątków.

W pewnym momencie miałam niezły mętlik kto jest kim, jakie są między nimi relacje, co się wydarzyło w ich życiu, dlatego głównie skupiłam się na postaciach Krzysztofa i Agnieszki, traktując inne wątki jako dodatkowe.

Doceniam ogromną pracę autorki ale w jednym tomie jest tego zbyt dużo, jak na jeden raz, tym bardziej, że jest to dopiero pierwsza część, i bardziej klarowne byłoby rozłożenie tych wątków na poszczególne części, skupiając się na zaledwie dwóch lub trzech osobach. Zdaję sobie sprawę, że to dopiero początek i mam nadzieję, że kolejne tomy będą bardziej klarowne. Plusem jest klimat roztoczańskich zakątków, uroczysk i elementy dawnych wierzeń.

Całość: https://ezo-ks...

{}× 5 | link |
@mamawmkesie
2021-08-05
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10
Przeczytane

To było moje pierwsze spotkanie z autorką i już wiem, że nie ostatnie. Bardzo czekam na drugi tom, bo z tym spędziłam miło czas. Autorka Monika Rebizant-Siwiło zbudowała fajną historię opartą na starej legendzie i wszystko, czego ona dotyczy odbija się na mieszkańcach, a może nie ma nic wpółnago??

Powiedzcie mi kochani jak to jest, że legendy, stare przesądy, obrzędy, kulty powodują, że ludzie czasem tracą dla tych rzeczy głowę? Fascynuje mnie potęga tego, że człowiek nie może obejść koło tego obojętnie. W książce przenosimy się do malowniczych Wrzosowisk. Czasy, kiedy rzeczywistość miesza się z przeszłością, czas, w którym stare proroctwa odkrywane są w dzisiejszych czasach.

Na samym początku pięknie opowiedziany wstęp do historii, legendy oraz tego, co będzie później. Manewrujemy miedzy różnymi czasami żeby poznać wszystko to, co się wydarzyło i muszę przyznać, że był moment, w którym pogubiłam się między opisem rodów, ale szybko nadrobiłam i w niczym nie umniejsza książce. Po prostu jestem z tych, co potrzebują więcej czasu na przyswojenie. Wojna, miłość, nienawiść oraz klątwa ciążąca na rodzie wiedźm, ale czy uda się ją zdjąć tego dowiecie się sami.

Jak kochają kobiety to chyba nie muszę tłumaczyć :p Kocha to na 100% ale zranione równie mocno mogą nienawidzić i tutaj poznajemy linie wiedźm które są silne i pełne pasji, które dążą do tego co chcą osiągnąć. Mieszane momenty, które jak w szwajcarskim zegarku łą...

{}× 2 | link |
@asiaczytasia
2021-11-26
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 6 /10

Powieścią Moniki Rebizant-Siwiło zawładnęły dwa bardzo silne uczucia – miłość i nienawiść. Jeżeli dotyczą one wiedźmy to możemy przypuszczać, że niszczycielska siła, jaką wygenerują rozleje się kolejne pokolenia. A bohaterki tej książki można nazwać właśnie wiedźmami.

„Miłość i nienawiść” to powieść obyczajowa wzbogacona o wątki historyczne i odrobinę magii oraz legend. Jest to wielowątkowa, rozbudowana książka, którą śmiało można nazwać sagą rodzinną. Historia jest opowiadana w kilu płaszczyznach czasowych, dzięki czemu poznajemy ważne postacie oraz widźmy, jakie skutki niosą ich decyzje. Musicie być przygotowani do poznania wielu bohaterów, z których na pierwszy plan wyłaniają się silne kobiety.

Podziwiam autorkę za sposób napisania książki. Jest to jedna z tych publikacji, które pachną – lasem, błotem, zwierzętami. Ja jestem z tych osób, które nie przepadają za długimi opisami a'la Orzeszkowa i, co za tym idzie, książki po które sięgam nie zawsze mają wyraźnie odmalowane tło. Nie wiem, jak Monika Rebizant-Siwiło to zrobiła, ale operuje tak plastycznym językiem, że bez zbędnego rozpisywania się potrafi omotać czytelników feerią doznań.

Jest to piękna powieść, po którą należy sięgać rozważnie. Dlaczego? Wymaga ona od czytelnika bezgranicznego oddania. Jak już wspomniałam postaci jest dużo, wątków jest dużo, autorka skacze po linii czasu. Początki czytania tej powieści mogą być oporne. U mnie trafiła na zły czas. Zbyt dużo innych spraw zaprząta...

{}× 1 | link |
@esclavo
2021-09-01
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10

Na samym początku byłam totalnie przerażona gabarytem tej powieści. Gruba, nabita drobnym drukiem - czytania na pół roku. Jednak wyrobiłam się szybciej i chociaż łatwo nie było, to był to dobrze spędzony czas.

Historia toczy się w różnych płaszczyznach czasowych, mamy ogrom bohaterów, masę powiązań rodzinnych i zależności. Przez to czytanie nie należało do prostych, bo wymagało całkowitego skupienia. Jest to saga rodzinna, co trochę wyjaśnia natłok postaci, która zawiera malownicze opisy, pełne uroku i prawdziwości. Nie zabraknie też tajemnic, sekretów i legend z dawnych czasów. Jak to w małej miejscowości nie obędzie się też bez uprzedzeń i przesądów. Autorka stworzyła silne kobiece charaktery. Niezależne i wojownicze.

Powieść jest napisana pięknym językiem, ładnym stylem. Autorka miała pomysł na fabułę i doprowadziła go do końca. Baśniowa, ale i historyczna, treściwa obyczajówka, która spodoba się fankom sag rodzinnych.

{}× 1 | link |
JA
2021-10-13
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10

☀️„Gdy miłość i nienawiść, łagodność i gniew, szlachetność i fałsz, sprawiedliwość i okrucieństwo, czyli dobro i zło, choć na chwilę połączą się w jedno, wiedźma z wrzosowisk otrzyma moc poczęcia syna... On jeden władny jest odmienić przeznaczenie”.

☀️"Bądź przeklęty! Ty i twoje potomstwo! Za moją krzywdę, przeklinam cię! Umrzesz niebawem, a twoja dusza nie zazna spokoju!

Lubicie sięgać po książki, które są połączeniem romansu z nutą fantastyki? Ja czasami lubię :) Czy ta książka wywarła na mnie ogromne wrażenie?

Pamiętacie mojego Tiktoka z przesyłką niespodzianką? W tej przesyłce znajdowała się ta książka. Przyznaję, że początkowo trochę się przeraziłam, bo miałam taki nawał książek do recenzji, a "Miłość i nienawiść" nie należy do cienkich. Poza tym opis książki sugerował fantastykę, której czytam bardzo mało. Stwierdziłam, że będzie musiała poczekać w kolejce. Gdy tylko nastała jej kolej, byłam w szoku, jak bardzo mnie wciągnęła historia rodu wiedźm z Wrzosowisk. Świetnym zabiegiem było łączenie przeszłości z teraźniejszością. Nadal jestem oczarowania tą książką. Czym mnie urzekła? Zdecydowanie niepowtarzalnym klimatem, zapierającymi dech w piersiach opisami miejsc, akcją rozgrywającą się w uroczych zakątkach w Polsce. Wyobraźnia pracuje na najwyższych obrotach. Roztocze ujęło mnie swoim pięknem oraz tym, że dzieją się tam magiczne wydarzenia, przeplatające się z teraźniejszością. Autorka przeniosła mnie w świat fikcji, który miejscami wydaw...

{} | link |
@aleksandraczarnecka1989
2021-10-01
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10
Przeczytane

Miłość i nienawiść. Kobiety z Uroczyska Tom I.
Monika Rebizant - Siwiło
Wydawnictwo Replika

"Gdy miłość i nienawiść, czułość i gniew, szlachetność i fałsz, sprawiedliwość i okrucieństwo choć na chwilę połączą się w jedno..."

Obyczajowa wielowątkowa i pokoleniowa saga rodu wiedźm z Wrzosowisk. Przeszłość przeplata się z teraźniejszością. Historia z perspektywy wielu bohaterów. Akcja mająca miejsce w Polsce i za granicą. Fabuła zawierająca motywy magii, miłości, cierpienia, zemsty i klątwy. Opowieść o sile uczuć - pasji, pożądaniu, namiętności, nienawiści.

W snach młodego kleryka pojawia się kobieta, krąży na niej klątwa - wiele lat temu rzucona na jej ród. Ich przypadkowe spotkanie będzie początkiem rozwiązywania zawiłej historii rodzinnej. Na jaw będą wychodzić bolesne tajemnice, trudne koligacje między bohaterami, wspomnienia o których chciałoby się, lecz nie można zapomnieć.

Lekturę należy czytać uważnie, maksymalnie skupiając się na treści, ponieważ fabuła jest bardzo rozbudowana, a ilość bohaterów pierwszo i drugoplanowych trudna do zapamiętania. Akcja książki rozpoczyna się wraz z początkiem chrześcijaństwa na ziemiach polskich, poprzez drugą wojnę światową aż do 2013 roku. Czytając ją będziemy świadkami walki chrześcijan z poganami, bolesnych wydarzeń wojennych i tajemnic Himmlera, trudnych do zaakceptowania poglądów neonazistów, konfliktów pokoleń i wielu innych wydarzeń mniej lub bardziej ważnych.

Autorka bardz...

{} | link |
@visa77
2021-10-23
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane Replika Posiadam Recenzenckie
@papierowamagnoolia
2021-09-14
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane
@G
2021-09-12
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
@zaczytana_mama_dwojki
2021-09-10
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane Przeczytane w 2021 roku
@dwor_ksiazek_i_slow
2021-09-20
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane Przeczytane 2021 Od Wydawnictwa/Autora
@linaewe85
2021-08-15
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane
@angell15
2021-07-19
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka Miłość i nienawiść. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat

Pozostałe książki z cyklu

Czułość i gniew
Czułość i gniew
Monika Rebizant-Siwiło
{}8.2/10
Gdy miłość i nienawiść, czułość i gniew, szlachetność i fałsz, sprawiedliwość i okrucieństwo choć n...
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2021 nakanapie.pl