Mistrz Eckhart. Dzieła wszystkie. Tom 1

Mistrz Eckhart
Mistrz Eckhart. Dzieła wszystkie. Tom 1
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Pierwszy tom kazań jednego z największych i najbardziej kontrowersyjnych mistyków średniowiecza. Wyjdź całkowicie z siebie dla Boga, a On wyjdzie cały z siebie dla ciebie. Kiedy Bóg i człowiek wychodzą z siebie, to, co pozostaje, jest prostym Jednym. Jeśli brak pobożności i skruchy sprawia ci ból, to właśnie jest teraz twoją pobożnością i surowością. Niektórzy chcą patrzeć na Boga tymi samymi oczyma, którymi patrzą na krowę, i chcą kochać Boga tak, jak ją kochają. A kochają ją z powodu mleka i sera, ze względu na swoją własną korzyść. Historia dzieł Mistrza Eckharta sama w sobie jest fascynująca, od jego wielkiego ucznia – XV-wiecznego mistyka Mikołaja z Kuzy począwszy, a na współczesnej kontynuacji edycji rozpoczętej przez Josefa Quinta (jego następcy to G. Steer i W. Klimank) skończywszy. Wydawnictwo W drodze nadając niniejszej edycji tytuł Dzieła wszystkie, odnosi tę formułę do dzieł wszystkich Mistrza Eckharta (dotąd odnalezionych i wydanych w Niemczech), które powstały w języku niemieckim (Spätmittelhochdeutsch). Oprócz tego istnieje cały zbiór dzieł łacińskich (Die latteinischen Werke, wyd. A. Zimmermann, L. Sturlese, t. 1-5).  
Data wydania: 2013-04-01
ISBN: 978-83-7033-852-7, 9788370338527
Wydawnictwo: W Drodze
Seria: Dominikańscy Klasycy Duchowości
Kategoria: Religia i Teologia
Stron: 296
dodana przez: bookkeeper

Autor

Mistrz Eckhart Mistrz Eckhart
Urodzony w 1260 roku w Niemczech
Eckhart von Hochheim, lepiej znany jako Mistrz Eckhart - niemiecki mistyk, filozofi teolog, dominikanin. Przedstawiciel mistyki nadreńskiej. Pod koniec życia oskarżony o herezjęi sądzony przez trybunał inkwizycji. Oskarżyciele dopatrzyli się w jego ...

Pozostałe książki:

Kazania Mistrz Eckhart. Dzieła wszystkie. Tom 1 Mistrz Eckhart. Dzieła wszystkie. Tom 3 Mistrz Eckhart. Dzieła wszystkie. Tom 5 Mistrz Eckhart.. Dzieła wszystkie. Tom 2 Pouczenia duchowe Traktaty
Wszystkie książki Mistrz Eckhart

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Mistrz Eckhart. Dzieła wszystkie. Tom 1? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Mistrz Eckhart. Dzieła wszystkie. Tom 1. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat