Mistrz Eckhart.. Dzieła wszystkie. Tom 2

Mistrz Eckhart
Mistrz Eckhart.. Dzieła wszystkie. Tom 2
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Drugi tom kazań jednego z największych i najbardziej kontrowersyjnych mistyków średniowiecza. Bądzcie pewni, Bóg nie omieszka dać nam wszystkiego i gdyby nawet przysiągł coś innego, nie mógłby się powstrzymać od dawania nam. Bóg jest we wszystkich rzeczach. A im bardziej jest w nich, tym bardziej poza nimi; im bardziej wewnątrz, tym bardziej na zewnątrz, a im bardziej na zewnątrz, tym bardziej wewnątrz. Historia dzieł Mistrza Eckharta sama w sobie jest fascynująca, od jego wielkiego ucznia – XV-wiecznego mistyka Mikołaja z Kuzy począwszy, a na współczesnej kontynuacji edycji rozpoczętej przez Josefa Quinta (jego następcy to G. Steer i W. Klimank) skończywszy. Wydawnictwo W drodze nadając niniejszej edycji tytuł Dzieła wszystkie, odnosi tę formułę do dzieł wszystkich Mistrza Eckharta (dotąd odnalezionych i wydanych w Niemczech), które powstały w języku niemieckim (Spätmittelhochdeutsch). Oprócz tego istnieje cały zbiór dzieł łacińskich (Die latteinischen Werke, wyd. A. Zimmermann, L. Sturlese, t. 1-5).  
Tytuł oryginalny: Die deutschen Werke, Band II: Meister Eckharts Predigten (25-59)
Data wydania: 2013
ISBN: 978-83-7033-907-4, 9788370339074
Wydawnictwo: W Drodze
Seria: Dominikańscy Klasycy Duchowości
Kategoria: Religia i Teologia
Stron: 224
dodana przez: katapika

Autor

Mistrz Eckhart Mistrz Eckhart
Urodzony w 1260 roku w Niemczech
Eckhart von Hochheim, lepiej znany jako Mistrz Eckhart - niemiecki mistyk, filozofi teolog, dominikanin. Przedstawiciel mistyki nadreńskiej. Pod koniec życia oskarżony o herezjęi sądzony przez trybunał inkwizycji. Oskarżyciele dopatrzyli się w jego ...

Pozostałe książki:

Pouczenia duchowe Mistrz Eckhart. Dzieła wszystkie. Tom 1 Mistrz Eckhart. Dzieła wszystkie. Tom 3 Mistrz Eckhart. Dzieła wszystkie. Tom 5 Kazania
Wszystkie książki Mistrz Eckhart

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Mistrz Eckhart.. Dzieła wszystkie. Tom 2 aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Mistrz Eckhart.. Dzieła wszystkie. Tom 2. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl