Mistrzowskie prezentacje - slajdowy poradnik mówcy doskonałego

Agata I Jerzy Rzędowscy
5 /10
Ocena 5 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza
Mistrzowskie prezentacje - slajdowy poradnik mówcy doskonałego
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
5 /10
Ocena 5 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza

Opis

Fragment: [...] Większość autorów prezentacji poprzestaje na domyślnym szablonie PowerPointa: tytuł slajdu u góry, poniżej tekst w punktach. Ci, którzy chcą wyjść poza schemat, przeważnie eksperymentują z tłami, kolorami, czcionkami i wymyślnymi punktorami. Jeśli są zdjęcia, to wciśnięte w wolne od tekstu miejsce. Stąd już prosta droga do brzydactw opisanych w pierwszej części książki. Tu nawet nie chodzi o estetykę (cóż, to kwestia gustu), ale o czytelność. Spójrz na slajd nr 22. Co jest na nim najważniejsze? Pewnie domyślisz się, że zamek w Malborku — ale zwróć uwagę, jak wiele rzeczy na tym slajdzie rozprasza. A gdyby treść slajdu była mniej oczywista? Drugi slajd już jest od tego wolny. Jest na nim po prostu zdjęcie. Z reguły 5/15 wynika, że jeden slajd wisi na ekranie co najmniej 3 minuty. Uwaga ma się więc skupiać na obrazie i na słowach mówcy. Wzrok uczestnika nie może pracowicie przedzierać się przez dodatkowe elementy i wyłuskiwać z nich treści. [...] Mówcy powinni mieć na uwadze nie tylko to, by wyczerpać temat, ale także to, by nie wyczerpać słuchaczy Winston Churchill * Świetna prezentacja krok po kroku * Inspirujące obrazy, pobudzające metafory * 21 sekretnych slajdowych sztuczek mówcy doskonałego Teleportacja w prezentację Stało się. Splot okoliczności, życiowych wyborów, spotkanych na Twojej drodze ludzi doprowadził Cię wreszcie do tego dnia. Nie możesz więcej uciekać. Nie dasz rady znów się wykręcić. Zostałeś wskazany. To Ty jesteś wybrańcem! To właśnie Ty musisz przygotować prezentację na nadchodzące spotkanie z klientem, konferencję naukową czy obronę pracy dyplomowej. Zapewne czujesz się wyjątkowo? Wyjątkowo zestresowany, nieprzygotowany, niekompetentny? W takim razie przestań. Na świecie powstaje około 30 milionów prezentacji dziennie. Zdecydowana większość z nich jest stratą czasu dla widzów oraz autorów. Niewielka część ułatwia zdobycie pożytecznych informacji. Nieliczne inspirują i powodują prawdziwą zmianę. Z tą książką nauczysz się przygotowywać prezentacje, które będą zmieniać ludzkie życie. Zaczynając od Twojego. Od retoryki do PowerPointa * Jak tworzyć ciekawe, krótkie i celne prezentacje? * Czy do faktów koniecznie trzeba dodawać emocje? * Jaki efekt wywołuje opowiadanie historii? * Kiedy prezentacja jest pięknie skomponowana? * Jak uczynić z tremy swojego sprzymierzeńca?
Data wydania: 2010
ISBN: 978-83-246-2715-8, 9788324627158
Wydawnictwo: Grupa Wydawnicza HELION

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Mistrzowskie prezentacje - slajdowy poradnik mówcy doskonałego aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie

@topo
2011-04-02
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 5 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka Mistrzowskie prezentacje - slajdowy poradnik mówcy doskonałego. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2021 nakanapie.pl