Modelowanie dynamiki systemu informacyjnego organizacji

Jacek Unold
Modelowanie dynamiki systemu informacyjnego organizacji
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Z recenzji

Autor trafnie wybrał temat podręcznika. Dynamika systemu informacyjnego (Sl) jest bardzo ważnym, choć jeszcze nie do końca rozpoznanym zagadnieniem w teorii i praktyce zarządzania. [...] Jacek Unold podejmuje tę tematykę, proponując jednocześnie własne koncepcje teoretyczne i nowatorskie rozwiązania metodologiczne. Co więcej, w swoich rozważaniach przedstawia również możliwości wykorzystania zaproponowanych rozwiązań w praktyce. [...] Tezy lansowane w recenzowanej książce rzucają zupełnie nowe światło na możliwości analizy i modelowania Sl organizacji. Na uwagę zasługuje m.in. zidentyfikowanie podstawowych wyznaczników dynamiki Sl [...] oraz nie stosowane dotychczas w literaturze spojrzenie na problematykę entropii informacyjnej. [...] Wyraźny aspekt nowatorski ma udana próba strukturalizacji zjawiska zachowań zbiorowych, a zastosowanie spirali logarytmicznej do prognozowania punktów zwrotnych rynku jest pierwszą tego typu próbą w odniesieniu do polskiego rynku kapitałowego. [...] Układ i struktura pracy pozwoliły w sposób ciekawy, spójny, kompleksowy, a przy tym nowatorski przedstawić bardzo złożoną problematykę. Mocną stroną książki, obok jej przejrzystej i logicznej struktury, jest czytelny i zrozumiały język.

Prof. zw. dr hab. Antoni Nowakowski, Politechnika Szczecińska

Autor znakomicie wpisuje się w ważny i niezbędny kierunek poszukiwań sposobów formalizowania zjawisk i procesów społecznych w systemach informacyjnych organizacji, które dotychczas traktowano w ujęciu jakościowym. [...] Poszukiwanie analogii między zjawiskami społecznymi a zjawiskami naturalnymi (przyrodniczymi), odwołanie się do mechaniki kwantowej, teorii chaosu oraz mechanizmu formowania spirali procesu adaptacyjnego zbiorowości okazało się zabiegiem interesującym. [...] Książka została napisana w sposób prosty i zrozumiały również dla szerszego grona odbiorców/, tj. studentów zarządzania i informatyki, menedżerów przedsiębiorstw oraz uczestników rynków finansowych.

Prof. zw. dr hab. Henryk Sroka Akademia Ekonomiczna w Katowicach

Data wydania: 2005
ISBN: 978-83-7011-752-8, 9788370117528
Wydawnictwo: Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Modelowanie dynamiki systemu informacyjnego organizacji nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Modelowanie dynamiki systemu informacyjnego organizacji. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
  • O nas
  • Kontakt
  • Pomoc
  • Polityka prywatności
  • Regulamin
  • © 2021 nakanapie.pl
    Zrobione z {} na Pradze Południe