MÓJ PARYŻ Elisabeth Duda

Duda Elisabeth
9 /10
Ocena 9 na 10 możliwych
Na podstawie 5 ocen kanapowiczów
MÓJ PARYŻ Elisabeth Duda
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
9 /10
Ocena 9 na 10 możliwych
Na podstawie 5 ocen kanapowiczów

Opis

To kolejny – po „Mojej Toskanii” i „Moich Dolomitach” Witolda Casettiego i Agaty Jakóbczak - subiektywny przewodnik po najpopularniejszych regionach turystycznych, napisany przez osobę publiczną i popularną.
Autorka pisze wiele o specyfice miasta i okolicy, jego położeniu i ukształtowaniu, krajobrazach, historii, smakach i zapachach, tradycyjnych potrawach i zwyczajach, magicznych zaułkach, wydarzeniach kulturalnych, filmowych i literackich odwołaniach... Przewodnikowe informacje przeplata anegdotami, wspomnieniami, nastrojowymi opisami. Opowiada nie tylko o najbardziej znanych paryskich zabytkach, ale i o urokliwych zaułkach, romantycznych schodach, przytulnych knajpkach, cukierniach, sklepikach. Pokazuje, jak najlepiej poznawać stolicę Francji.
„(...) Zostawmy Kod da Vinci. Jest pewne dzieło filmowe, które zdecydowanie lepiej oddaje atmosferę centrum Paryża. To obraz Louisa Malle z 1960 r., mianowicie Zazie dans le métro, czyli Zazie w metrze. Nasza podroż będzie nawiązywała do tego filmu, jednego z moich ulubionych. I chociaż trasa w oryginalnym scenariuszu została wymyślona genialnie, to my nieco z niej zboczymy. Wszystko po to, aby odkryć jeszcze więcej ciekawostek! Komedia, o której mowa, powstała na kanwie książki autorstwa Raymonda Queneau o tym samym tytule. Tytułowa bohaterka, dwunastoletnia dziewczynka, musi przyjechać do wujka Gabriela, mieszkającego w tym „okropnym mieście” i nalegającego, aby przejechała się metrem. Zazie jednak nie skorzysta z tego, poniekąd wygodnego, środka transportu, a to z przyczyny strajku kontrolerów (rzecz typowa dla Paryża). Jest taka scena w filmie, którą pozwolę sobie przytoczyć. Otóż, Zazie dowiaduje się od wujka, że zamiast wymarzonym metrem pojedzie taksówką
Data wydania: 2010-06-01
ISBN: 978-83-7513-752-1, 9788375137521
Wydawnictwo: Pascal
Stron: 200

Autor

Duda Elisabeth Duda Elisabeth Elisabeth Duda jest aktorką, której zawodowymi poczynaniami kieruje temperament i charyzma. Stara się być perfekcjonistką, przy czym nic a nic nie przeszkadza jej to w byciu niepoprawną altruistką. Poza tym, jak sama o sobie mówi “Lubię zachowywać si...

Pozostałe książki:

Żożo i lulu Europa w kuchni
Wszystkie książki Duda Elisabeth

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę MÓJ PARYŻ Elisabeth Duda? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie

@elisabethduda
2011-03-12
10 /10
Przeczytane

Książka “Mój Paryż” nie jest klasycznym przewodnikiem, a raczej „powiastka turystyczno filmowa”, przybliżająca paryskiego ducha. Łączy elementy bardzo praktycznego przewodnika po paryskich zakatkach, kuchni, wydarzeniach z subiektywnym spojrzeniem na moje rodzinne miasto. Wiele tu ciekawostek, anegdot, nastrojów, wywiady z ciekawymi ludzmi jak Beata Tyszkiewicz, Wojtek Pszoniak czy Jacek Cygan. To podróż trochę nostalgiczna, w poszukiwaniu straconego Paryża, trochę szalona i trochę tajemnicza… Jeżeli odwiedzicie Paryż książka jest dostępna w Księgarnii Polskiej. Zapraszam do lektury.

| link |
@Broclin
2010-09-12
5 /10
Przeczytane Biblioteczka

Całkiem dobrze się czyta, wzbogacona fotografiami. Zachęcam do lektury wszystkich, którym marzy się podróż do tego miasta.

| link |
MI
2011-04-18
10 /10
@lukaszlucky
2011-03-13
10 /10
@wszystkieporankiswiata
2011-03-10
10 /10

Cytaty z książki

O nie! Książka MÓJ PARYŻ Elisabeth Duda. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl