Mój przyjaciel Henry

Nuala Gardner
7.6 /10
Ocena 7.6 na 10 możliwych
Na podstawie 5 ocen kanapowiczów
Mój przyjaciel Henry
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7.6 /10
Ocena 7.6 na 10 możliwych
Na podstawie 5 ocen kanapowiczów

Opis

Niezwykła historia autystycznego chłopca i psa, który otworzył drzwi do jego świata. Jamie i Nuala Gardner nie byli zwyczajnymi rodzicami, którzy po prostu postanowili kupić do domu zwyczajnego psa. Ich synek cierpiał na wyjątkowo ciężką postać autyzmu, reagując straszliwymi napadami złości na najmniejsze odstępstwo od codziennej rutyny. Stan dziecka niszczył życie rodzinne. Gardnerowie każdą chwilę poświęcali na próby dotarcia do zamkniętego w autystycznym świecie Dale?a, by przyjść mu z pomocą, której tak rozpaczliwie potrzebował. Na podstawie historii rodziny Gardnerów powstał film telewizyjny pt.: After Thomas, w którym główne role zagrali Keeley Hawes i Sheila Hancock. Film dostępny jest na płytach dvd.
Data wydania: 2008-09-01
ISBN: 978-83-7579-041-2, 9788375790412
Wydawnictwo: Galaktyka
Kategoria: Medycyna
Stron: 347

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

"Mój przyjaciel Henry" Nuala Gardner

5.07.2012
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Poruszana w wielu książkach tematyka chorób wrodzonych bądź dziedzicznych zawsze pobudzała mój umysł do refleksji. Zastanawiałam się wtedy: „Co ja zrobiłabym na miejscu tych ludzi?”. Czy dałabym sobie radę? Jak zachowałaby się moja rodzina? Między innymi Jodi Picoult poruszała temat zespołu Aspergera w jednej ze swoich książek i pamiętam, że stwor... {} Recenzja książki Mój przyjaciel Henry

@Tenshi@Tenshi {}

Moja opinia o książce

Opinie

@Moncia_Poczytajka
2019-12-06
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 9 /10
Przeczytane Odwiedzamy Anglię ❤ 2015 ❤

Ta przepiękna opowieść o przyjaźni autystycznego chłopca z psem o imieniu Henry wyzwala całą gamę emocji. Jest to historia oparta na faktach, opisana przez Nualę Gardner - matkę Dale'a, który urodził się z ciężką postacią autyzmu. Co ciekawe, zdiagnozowanie u dziecka tejże choroby zajęło specjalistom mnóstwo czasu, a bez ogromnej determinacji, zabiegów i starań ze strony rodziców chłopca proces ten uległby jeszcze znacznemu wydłużeniu.

"Wreszcie Dale, w wieku trzech lat i jedenastu miesięcy, po szesnastu miesiącach starań i wizytach u trzynastu różnych specjalistów, otrzymał oficjalną diagnozę."

Walka, jaką stoczyli rodzice z wieloma instytucjami i poradniami, przypominała czasem "porywanie się z motyką na słońce." Gdyby nie ich wytrwałość i zaangażowanie, chłopiec zapewne zostałby uznany za osobę upośledzoną i nie miałby żadnych szans na w miarę normalne funkcjonowanie w dorosłym życiu. Bo tak naprawdę dopiero uzyskanie oficjalnego potwierdzenia autyzmu otworzyło Dale'owi drogę do rozpoczęcia właściwej opieki stosownej do jego potrzeb. Kiedy chłopiec skończył pięć lat i osiem miesięcy do domu Gardnerów wprowadził się nowy lokator - szczeniak rasy golden retriever o imieniu Henry. Pies okazał się niezwykle pomocny w terapii Dale'a. Zwierzak stał się pierwszym, prawdziwym przyjacielem chłopca i jako pierwszy dostąpił zaszczytu wkroczenia do hermetycznego świata autyzmu. To, czego przez lata nie udało się osiągnąć rodzicom i opiekunom, dokonał nieoceniony szc...

{} | link |
@Deutschland91
2019-11-03
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane

Poruszająca i prawdziwa historia chłopca cierpiącego na autyzm opowiedziana z perspektywy matki walczącej o normalne życie syna.
Autorka opisuje zmagania z zaburzeniami Dale'a oraz poszukiwanie pomocy w różnych ośrodkach, w których często razem z mężem spotykała się z lekceważeniem problemu. Nieoczekiwane pojawienie się Henrego, niezwykle poczciwego goldena retrivera staje się dla rodziny ogromnym wybawieniem. Dzięki psu chłopiec zaczyna nawiązywać kontakty z innymi ludźmi, uczy się nawiązywania przyjaźni oraz normalnego funkcjonowania w społeczeństwie. Nuala Gardner pokazuje, że w każdej chwili należy wierzyć we własne dziecko nawet jeśli inni spisują je na straty. W książce są przykłady piętnowania Dale'a , ale szczegółów nie zdradzę.
Niezwykle interesujące jest, że w książce autorka oddała głos synowi, który opowiada o swoich problemach i jak próbował z nimi walczyć.
To niezwykła i życiowa książka pokazująca, że medycyna kryje w sobie wiele tajemnic, mówiąca o przyjaźni dziecka i psa, chwilami wstrząsająca, innym razem humorystyczna. Polecam każdemu kto lubi historie ze zwierzakami w tle oraz tym, którzy pragną zgłębić swoją wiedzę na temat autyzmu. Cieszę się, że mogłam tę pozycje przeczytać i to jedna z tych książek o których wciąż się myśli po zakończeniu.

{} | link |
@viki_zm
2021-11-06
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane
@MgorzataM
2019-11-18
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 5 /10
Przeczytane Y: 2016 X: Zwierza
@Tenshi
2012-07-05
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

“Nigdy nie zaszkodzi podjąć próby osiągnięcia czegoś więcej - a nuż się uda. W razie porażki przecież zawsze można się wycofać. Lepsze to, niż nie próbować wcale. ”
{}× 1
#
“Gdybyś tak bardzo nie pragnął być taki jak inni, nigdy nie doszedłbyś tu, gdzie jesteś. ”
{}× 2
#
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2021 nakanapie.pl