Moralia

Wacław Potocki
Moralia
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

W "Moraliach" pisarz dokonuje oceny współczesnej mu Polski w aspekcie społeczno-politycznym oraz religijnym. Waloryzacja cech i zachowań rodaków prowadzi Potockiego do pesymistycznego wniosku o utracie niezależności politycznej przez Rzeczpospolitą. Warto wspomnieć, iż pisarz należy do grona najwybitniejszych twórców nurtu sarmackiego (obok W. Kochowskiego i J.Ch. Paska), co zaświadcza m.in. wybitny epos "Transakcyja wojny chocimskiej".  
Data wydania: 2004
ISBN: 83-242-0325-7, 8324203257
Wydawnictwo: Universitas
Seria: Klasyka Mniej Znana
Kategoria: Literatura piękna
Stron: 164

Autor

Wacław Potocki Wacław Potocki
Urodzony w 1621 roku w Polsce (Wola Łużańska)
Wacław Potocki lub Wacław Grad-Potocki – sędzia skarbowy, podstarości biecki i sędzia grodzki biecki (w latach 1667–1676), podczaszy krakowski (1678–1685), jeden z głównych twórców barokowych w Polsce, poeta, epik, satyryk i moralista.

Pozostałe książki:

Poezja polska od średniowiecza do współczesności. Antologia Co ma wisieć nie utonie. Wojna chocimska Wybór wierszy Dla zakochanych. Wiersze poetów polskich Dzieła. Tom 1. Transakcja wojny chocimskiej inne utwory z lat 1669 - 1680 Dzieła. Tom 2. Ogród nie plewiony i inne utwory z lat 1677-1965 Dzieła. Tom 3. Moralia i inne utwory z lat 1688-1696 Fraszki Moralia Muza polska na Tryjumfalny wjazd najaśniejszego Jana III Smutne zabawy Transakcyja wojny chocimskiej. Fragmenty Wiersze wybrane Wojna chocimska : poemat w 10 częściach ; Merkuriusz nowy ; Pełna ; Periody ; Wiersze drobne
Wszystkie książki Wacław Potocki

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Moralia aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Moralia. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
© 2007 - 2024 nakanapie.pl