Możesz pomóc. Poradnik dla rodzin pacjentów chorych na schizofrenię i zaburzenia schizotopowe

Bogdan de Barbaro
Możesz pomóc. Poradnik dla rodzin pacjentów chorych na schizofrenię i zaburzenia schizotopowe
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Jeżeli ktoś bliski, nasz krewny lub przyjaciel, zachoruje na chorobę psychiczną, czujemy się całkiem bezradni. Może się nawet wydawać, że ta bliska przed zachorowaniem osoba znalazta się nagle w zupełnie innym świecie, do którego my nie mamy dostępu... Nie jesteśmy jednak ze swym nieszczęściem sami, podobnie jak i nasz chory nie pozostanie sam ze swoją chorobą... Właśnie ten poradnik - napisany przez psychiatrów i psychologa zajmujących się na co dzień leczeniem chorych na schizofrenię i zaburzenia schizotypowe - może nam pomóc w przezwyciężeniu szoku związanego z samym faktem zachorowania osoby nam bliskiej. Pomoże nam także zrozumieć świat chorego, a nawet nauczy, w jaki sposób trzeba prowadzić z chorym rozmowy, tak by nie tracić z nim kontaktu emocjonalnego, a jednocześnie wpływać korzystnie na jego zdrowienie. Najlepsze wyniki leczenia choroby psychicznej osiąga się tam, gdzie na sukces terapii pracują zgodnie: psychiatra i psycholog oraz pacjent i jego rodzina.
Data wydania: 2005-06-01
ISBN: 978-83-233-1961-0, 9788323319610
Wydawnictwo: WUJ - Wyd. Uniwersytetu Jagiellońskiego
Stron: 170

Autor

Bogdan de Barbaro Bogdan de Barbaro
Urodzony 7 września 1949 roku w Polsce (Kraków)
Bogdan Jerzy de Barbaro – polski lekarz psychiatra i terapeuta, profesor nauk medycznych, profesor zwyczajny Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Pozostałe książki:

Bliskość. Co i jak robić, co i jak mówić, żeby naprawdę być razem I jak tu się dogadać Smak wolności Sztuka obsługi życia Konteksty psychiatrii Możesz pomóc. Poradnik dla rodzin pacjentów chorych na schizofrenię i zaburzenia schizotopowe Pacjent w swojej rodzinie Po co światu psychoterapia Psychoterapia między wiedzeniem a niewiedzeniem Terapia rodzin a perspektywa feministyczna
Wszystkie książki Bogdan de Barbaro

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Możesz pomóc. Poradnik dla rodzin pacjentów chorych na schizofrenię i zaburzenia schizotopowe? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Możesz pomóc. Poradnik dla rodzin pacjentów chorych na schizofrenię i zaburzenia schizotopowe. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
© 2007 - 2024 nakanapie.pl