Terapia rodzin a perspektywa feministyczna

Bogdan de Barbaro, B. Józefik
Terapia rodzin a perspektywa feministyczna
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Niezależnie od złożoności fenomenu feminizmu, pozostaje poza dyskusją fakt, że zagadnienia wnoszone przez ten ruch mają niekwestionowane znaczenie dla psychoterapii i dla samych psychoterapeutów. Dla terapeutów rodzinnych feminizm bywa perspektywą kontrowersyjną, ale zarazem niezwykle inspirującą. Jak pogodzić krzywdę kobiet w rodzinie z ideą neutralności terapeuty? Gdzie kończy się wrażliwość na niesprawiedliwość, a zaczyna ideologia? Jakie są historyczne i kulturowe uwarunkowania relacji małżeńskich?
Na te i inne pytania próbują w tej książce odpowiedzieć osoby na co dzień zajmujące się badaniem kultury i psychoterapią.
ISBN: 978-83-233-1915-3, 9788323319153
Wydawnictwo: WUJ - Wyd. Uniwersytetu Jagiellońskiego

Autor

Bogdan de Barbaro Bogdan de Barbaro
Urodzony 7 września 1949 roku w Polsce (Kraków)
Bogdan Jerzy de Barbaro – polski lekarz psychiatra i terapeuta, profesor nauk medycznych, profesor zwyczajny Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Pozostałe książki:

Bliskość. Co i jak robić, co i jak mówić, żeby naprawdę być razem I jak tu się dogadać Smak wolności Sztuka obsługi życia Konteksty psychiatrii Możesz pomóc. Poradnik dla rodzin pacjentów chorych na schizofrenię i zaburzenia schizotopowe Pacjent w swojej rodzinie Po co światu psychoterapia Psychoterapia między wiedzeniem a niewiedzeniem Terapia rodzin a perspektywa feministyczna
Wszystkie książki Bogdan de Barbaro

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Terapia rodzin a perspektywa feministyczna nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Terapia rodzin a perspektywa feministyczna. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
© 2007 - 2024 nakanapie.pl