Mózg. Opowieść o nas

David Eagleman
7.5 /10
Ocena 7.5 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów
Mózg. Opowieść o nas
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7.5 /10
Ocena 7.5 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów

Opis

Fascynująca opowieść o tym, jak życie kształtuje mózg i jak mózg kształtuje życie David Eagelman, znany neurofizyk, współautor cenionych programów BBC, zaprasza czytelników w podróż mającą na celu znalezienie odpowiedzi na pytania o sedno ludzkiej egzystencji. Rzeczywistość, czyli co? „Ty”, czyli kto? W jaki sposób podejmujemy decyzje? Do czego mózg potrzebuje innych ludzi? W jaki sposób technologia gotowa jest zmienić pojęcie człowieczeństwa? W swoich dociekaniach Eagleman wiedzie nas przez świat sportów ekstremalnych, odpowiedzialności karnej, ekspresji mimicznych, ludobójstwa, operacji chirurgicznych na mózgu, wrażeń wewnętrznych, robotyki i pogoni za nieśmiertelnością. Zapnijcie więc pasy, bo czas ruszyć w objazdową wycieczkę po waszym wewnętrznym kosmosie, gdzie z niekończącej się gęstwiny miliardów komórek i bilionów połączeń między nimi wyłoni się coś, a raczej ktoś, kogo być może w ogóle nie spodziewaliście się tam spotkać, mianowicie każdy z was. „Szeroko zakrojona synteza obecnego stanu wiedzy na temat mózgu została podana przez Davida Eaglemana w sposób zwięzły, przystępny i nieprawdopodobnie dający do myślenia. W naszych głowach kryje się przedziwny nowy świat” – Brian Eno.
Data wydania: 2018-03-12
ISBN: 978-83-8116-290-6, 9788381162906
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Stron: 252
Mamy 1 inne wydanie tej książki

Autor

David Eagleman David Eagleman
Urodzony 25 kwietnia 1971 roku w USA (Albuquerque)
Amerykański neurobiolog , autor i popularyzator nauki. Wykłada neurobiologię na Uniwersytecie Stanfordai jest dyrektorem generalnym i współzałożycielem Neosensory , firmy, która opracowuje urządzenia do zastępowania zmysłów.Kieruje również niedochod...

Pozostałe książki:

Mózg incognito Dynamiczny mózg Mózg. Opowieść o nas Suma.Czterdzieści opowieści o życiu pozagrobowym
Wszystkie książki David Eagleman

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Mózg. Opowieść o nas nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie i dyskusje

RU
@rudy_lisek_czyta
2019-06-17
8 /10
Przeczytane

Jeśli chcielibyście się na chwilę oderwać to polecam wam odmóżdżającą lekturę🧠👀.
.
W swej najnowszej książce ”Mózg.Opowieść o nas” David Eagleman,znany neurobiolog i naukowiec zaprasza nas w niesamowitą podróż do wewnątrz ludzkiego organu.Ludzki mózg skrywa w sobie tyle tajemnic i nigdy nie przestanie mnie fascynować. .
.
Autor w bardzo przystępny i interesujący sposób wyjaśnia mechanizmy jego funkcjonowania.Ocenia,jak rozwija się ludzki mózg,bo znacznemu rozwojowi ulega przecież przez całe nasze życie.Jak rozwijają się nasze zmysły i zdolność postrzegania świata.Jak czynniki zewnętrzne wpływają na nasze działania i podejmowane decyzje.Dlaczego jesteśmy takimi stworzeniami społecznymi i jak technologia może zwiększyć i przedłużyć nasze życie. .
.
Choć uwielbiam tego typu pozycje to nie ukrywam,że trochę się jej obawiałam.I w sumie nie potrzebnie,bo zapiski Eagleman,'a są przekazane w bardzo rozumiały i czytelny sposób.Wszystkie specjalistyczne pojęcia autor dokładnie objaśnia.Książka została podzielona na sześć rozdziałów,z których każdy koncentruje się na różnych osobliwościach funkcji mózgu.Niewątpliwym plusem tej literatury są występujące tu ilustracje oraz zabawne anegdoty z gadatliwym humorem,który nie ukrywa ilości wiedzy,którą ma mam do zaoferowania autor.
.
”Mózg. Opowieść o nas” to pouczająca książka pełna niesamowitych i fascynujących faktów dotyczących zakamarków naszego umysłu.Pozycja ta w interesujący sposób pokazuje również,jak ro...

× 1 | link |
@Justitia
@Justitia
2019-11-03
7 /10
Przeczytane 2019

Cytaty z książki

O nie! Książka Mózg. Opowieść o nas. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
© 2007 - 2024 nakanapie.pl