Suma.Czterdzieści opowieści o życiu pozagrobowym

David Eagleman
7.5 /10
Ocena 7.5 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów
Suma.Czterdzieści opowieści o życiu pozagrobowym
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7.5 /10
Ocena 7.5 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów

Opis

Co się z nami dzieje po śmierci? Czy Bóg istnieje? A jeśli tak, jak wygląda? A co z Niebem i Piekłem? Każda z tych czterdziestu opowiastek daje na te pytania inne odpowiedzi. W jednym wariancie Bóg jest kobietą, w drugim parą małżeńską. W jeszcze innym jest gigantyczny, a w kolejnym ? mały jak bakteria i nie ma pojęcia o naszym istnieniu. A życie pozagrobowe? Czy spędzamy je jako aktorzy w snach innych ludzi? Czy też polega ono na powtórnym przeżyciu własnej egzystencji ? tyle że przewiniętej od końca do początku? A może zaświaty są poczekalnią, w której możemy zostać do chwili, gdy na Ziemi ktoś po raz ostatni wypowiada nasze imię? W miniaturowych opowieściach Eaglemana melancholia wymieszana jest z osobliwym poczuciem humoru. Ale każda z nich jest na swój sposób wzruszająca. I każda skrywa w sobie filozoficzne pytanie o sens naszego życia ? ale nie życia po śmierci, lecz życia, które ją poprzedza. Okazuje się bowiem, że nie każda możliwa do wyobrażenia wizja zaświatów jest pocieszająca. David Eagleman (1971) to amerykański neuronaukowiec, professor Uniwesytetu Stanforda i szef Laboratorium Percepcji i Akcji w Baylor College of Medicine w Teksasie. Autor popularnej książki wydanej w Polsce pod tytułem Mózg incognito. Wojna domowa w Twojej głowie.
Tytuł oryginalny: Sum. Forty Tales from The Afterlives
Data wydania: 2017-01-15
ISBN: 978-83-63000-38-7, 9788363000387
Wydawnictwo: Linia
Seria: Biała plama
Kategoria: Literatura piękna
Stron: 156

Autor

David Eagleman David Eagleman
Urodzony 25 kwietnia 1971 roku w USA (Albuquerque)
Amerykański neurobiolog , autor i popularyzator nauki. Wykłada neurobiologię na Uniwersytecie Stanfordai jest dyrektorem generalnym i współzałożycielem Neosensory , firmy, która opracowuje urządzenia do zastępowania zmysłów.Kieruje również niedochod...

Pozostałe książki:

Mózg. Opowieść o nas Mózg incognito. Wojna domowa w twojej głowie
Wszystkie książki David Eagleman

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Suma.Czterdzieści opowieści o życiu pozagrobowym nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie

@zooba
2019-11-27
6 /10
Przeczytane 2018 Inspiracje/idee Posiadam

Potrzebowałam pilnie małego pocieszenia po dużej stracie i sięgnęłam po książkę autora znanego mi z "Mózgu incognito", naukowca twardo stąpającego po ziemi, a jednak piszącego o życiu pozagrobowym. I co znalazłam? Czterdzieści miniaturek, malutkich opowieści jakby życie pozagrobowe mogło wyglądać, gdyby puścić wodze fantazji i nie trzymać się schematów. Ok, mogło ich byc o połowę mniej, bo pewne pomysły pojawiały się parę razy w ledwie zmienionych wersjach, ale kilka wariantów ujęło mnie za serce, inne rozbawiły, a jeszcze inne zmusiły do przewartościowania paru spraw. Ta mieszanka okazała się świeża i kojąca. Na przykład wyobraźmy sobie, że w zaświatach spotykamy tylko znajomych i rodzinę. Niby wszystko jest świetnie, po pewnym czasie zauważamy jednak jak pusty jest świat bez nieznajomych, którymi jesteśmy otoczeni całe życie. Albo wyobraźmy sobie Boga, który bardzo sobie ceni autorkę "Frankensteina" bo nikt inny nie rozumie tak dobrze zawód i bezsilność, jakie czują stwórcy wobec swoich dzieł. Mamy w książce pomysły rodem z filmów science-fiction, dzieł filozoficznych i wizji fascynatów nowymi technologiami.
Ja jestem wdzięczna autorowi za odwrócenie mojej uwagi i chwile podszytej melancholią rozrywki.

| link |
@MgorzataM
2019-11-10
9 /10
Przeczytane Y: 2018 A: Posiadam B: Powroty

Cytaty z książki

O nie! Książka Suma.Czterdzieści opowieści o życiu pozagrobowym. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2023 nakanapie.pl