Musisz to komuś powiedzieć

Barbara Ciwoniuk
6.6 /10
Ocena 6.6 na 10 możliwych
Na podstawie 5 ocen kanapowiczów
Musisz to komuś powiedzieć
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
6.6 /10
Ocena 6.6 na 10 możliwych
Na podstawie 5 ocen kanapowiczów

Opis

Choć wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazywały, że to będzie nudne lato, już pierwsze dni wakacji dostarczą Milenie niezwykłych wrażeń. Za sprawą matki w ich domu zjawi się tajemniczy chłopak "po przejściach", którego obecność zburzy spokój nastolatki. Choć Kama, nieco zwariowana przyjaciółka, niejednokrotnie ją zawiedzie, a Paweł - dotychczasowy obiekt zainteresowania Mileny, okaże się niewart jej westchnień, upalne lato w pięknych plenerach Suwalszczyzny przyniesie dziewczynie wiele nowych doświadczeń.
Pogodne, z pozoru radosne dni, spędzone nad Wigrami u dziadków Kamy, upłyną pod znakiem niejednej próby, a udział Mileny w warsztatach literackich stanie się pretekstem do poszukiwania granic szczerości i zawierania przyjaźni. Odkrywanie prawdy o Konopnickiej, oddzielanie rzeczywistości od mitów, okaże się fascynującym zajęciem. Milena ze zdumieniem uświadomi sobie, że ciche, ponad sto lat tajone konflikty, nękające rodzinę wielkiej poetki, są obecne także w życiu jej przyjaciół.
Data wydania: 2011-02-03
ISBN: 978-83-7672-047-0, 9788376720470
Wydawnictwo: Literatura
Seria: Plus Minus 16
Stron: 309
Mamy 1 inne wydanie tej książki

Autor

Barbara Ciwoniuk Barbara Ciwoniuk Autorka powieści dla młodzieży opowiadających o problemach młodych ludzi: wykluczeniu, samotności, konfliktach z rówieśnikami i dorosłymi, niepełnosprawności, śmierci bliskich. Losy bohaterów książek pokazują, że nie wolno się poddawać i że zawsze w...

Pozostałe książki:

Wszystko inne poczeka Ania Rokko Igor Ten gruby
Wszystkie książki Barbara Ciwoniuk

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

"Musisz to komuś powiedzieć" Barbara Ciwoniuk

22.12.2012

Jakiś czas temu, będąc w bibliotece, moją uwagę przykuł grzbiet książki „Musisz to komuś powiedzieć”. Jej autorką jest Barbara Ciwoniuk – polska pisarka znana z nietuzinkowych powieści takich jak „Ania” czy „Igor”. Swą twórczość kieruje głównie do młodzieży. Sam opis fabuły nie przyciągnął mojej osoby. Egzemplarz został odłożony na koniec stosu do... Recenzja książki Musisz to komuś powiedzieć

Konopnicka i gimnazjaliści

1.06.2016

"Musisz to komuś powiedzieć" jest książka niosącą ze sobą wiele życiowych mądrości, podpowiedzi, pozwalających na radzenie sobie z problemami. Tak jak pisałem wcześniej w powieści brakuje osoby, którą można by uznać za moralizatora, nie mniej jednak bystry czytelnik z łatwością dostrzeże przesłanie tej książki. Myślę, że może być to powieść uniwers... Recenzja książki Musisz to komuś powiedzieć

Moja opinia o książce

Opinie

@viki_zm
2020-12-24
6 /10
Przeczytane Posiadam Książka papierowa 2020 Plus minus 16

Milena to jedna z głównych bohaterek powieści. Dziewczyna jest cicha, nie wychodzi przed szereg i dobrze się uczy. Niektóre zachowania nastolatki są bardzo irytujące : wstydzi się tego, że nigdy nie piła czy nie paliła. Milena często musi doradzać swojej szalonej przyjaciółce, jest głosem rozsądku.
Kama jest energiczną i pomysłową szaloną dziewczyną. Brak ojca w życiu nastolatki spowodował, że czuje się gorsza, niekochana. Kamila nie dogaduje się z matką i bardzo często pakuje się w kłopoty. Kama zakochuje się w chłopakach, na których nie powinna nawet zwracać uwagi, nie zauważając tych, którzy zawsze są blisko.
Wszystko wskazuje na to, że wakacje Mileny będą nudne, ale już pierwsze dni lata przynoszą wiele niespodzianek. Pomimo tego, że Kama niejednokrotnie zawiedzie nastolatkę, a Paweł – dotychczasowy obiekt westchnień nie okaże się ich wart wolne dni przyniosą wiele nowych doświadczeń.
Za sprawą matki dziewczyny w ich domu pojawi się tajemniczy chłopak po przejściach. Łukasz to nastolatek z trudną przeszłością, którego wszyscy posądzają o branie nastolatków. Nowy znajomy Mileny jest bardzo zdystansowany, tajemniczy i nie przepada za Kamą.
Czy Milena odnajdzie chłopaka, który jest wart jej uwagi? Czy Kama zmieni niektóre ze swoich zachowań i przestanie pakować się w ciągłe kłopoty? Czy Łukasz jest naprawdę taki, za jakiego wszyscy go uważają.
Ciekawym wątkiem, który poruszyła autorka jest przedstawienie sylwetki Marii K...

| link |
@karolinat152
2020-10-22
6 /10
Przeczytane
KO
2017-02-23
8 /10
Przeczytane
@draggle
2013-05-12
5 /10
Przeczytane
AN
2012-12-22
8 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka Musisz to komuś powiedzieć. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl