Na przekór Toskanii.Nasze cudowne lata we Włoszech

Phil Doran
8 /10
Ocena 8 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza
Na przekór Toskanii.Nasze cudowne lata we Włoszech
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8 /10
Ocena 8 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza

Opis

 Pamiętacie serial Cudowne Lata? Ich scenarzysta i producent opowie wam własną historię o życiu w Toskanii.
 
 Po dwudziestu pięciu latach pisania scenariuszy pracoholik Phil Doran miał już dosyć. Ale to jego żona Nancy, również zmęczona życiem w Hollywood postawiła, wszystko na jedną kartę. W malutkiej wiosce w Toskanii kupiła domek, ale bez wiedzy Phila.
 
 Przeprowadzka do Włoch to jednak nie taka łatwa sprawa.
 
 Dlaczego każdy sklep czy biuro w tym kraju są zamykane na 4,5-godzinną przerwę na lunch w samym środku popołudnia?
 Dlaczego w domach są trzy różnego typu gniazdka elektryczne i gdy chcę coś podłączyć do prądu, wtyczka nie pasuje do żadnego z nich?
 Wreszcie jak to się dzieje, że gdy pytasz Włocha o którąkolwiek z tych rzeczy, patrzą na ciebie jak na wariata?
 
 Żeby zrozumieć Włochów i Włochy, po prostu trzeba tam zamieszkać.
 
 To rozśmieszająca do łez, zabawna, opowieść o spędzaniu miodowych miesięcy przez całe życie. I to w takim miejscu jak Toskania.
 Czy Phil ulegnie czarowi włoskiej willi i będą to jego własne Cudowne lata? 
Data wydania: 2012-09-05
ISBN: 978-83-7642-065-3, 9788376420653
Wydawnictwo: Pascal
Stron: 320

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Na przekór Toskanii.Nasze cudowne lata we Włoszech? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie

@Asamitt
2019-12-10
8 /10
Przeczytane * Własne Na prowincji: Toskania,Prowansja,Kornwalia,Mazury (Auto)Biografia/Pamiętnik/Wspomnienia

 Przepysznie! Nie, nie, nie znajdzie się tutaj wyszczególnionych przepisów na włoskie jadło. Chyba, że gdzieś kilka słów wplecionych z jaką prostotą można przyrządzić wyśmienity posiłek. Chodzi o to z jaką lekkością, humorem, ale tez dystansem do siebie i rzeczywistości w obcym miejscu, obchodzi się Phil Doran, autor "Na przekór Toskanii".
 Już tyle książek przeczytałam na temat przeprowadzek mieszczuchów z odległych zakątków w sielskie rejony Hiszpanii, Francji, czy jak w tym wypadku Italii, że temat powinien mi już chyba bokiem wychodzić. Jednak w takich historiach istotą jest nawet nie miejsce, czy jego mieszkańcy, a sposób, w jaki odmalowuje się przed czytelnikiem swoje obserwacje i doświadczenia.
 
 O ile Cathy Rogers w "Dolce Vita" staje się wnikliwym obserwatorem nieszczędzącym zapisków odnośnie historii regionu, to Phil Doran idzie na żywioł. Rogers była przekonana i pełna zapału by wyjechać do Włoch i tam, w oderwaniu od szybkiego tempa życia jakie wiedli z mężem w USA, móc z pasją pielęgnować drzewka oliwne. W przypadku Doran'a wyjazd na wiejskie pustkowie do miejsca, gdzie nawet nie będzie się mógł dogadać z lokalna społecznością działało przytłaczająco i miał ochotę - w uroczy sposób, ale jednak - zamordować swoją żonę, która bez jego wiedzy kupiła tam ziemie. Kto choć raz czytał książki - jeśli nie o osiedlaniu się tam obcokrajowców to w ogóle włoskich powieści - bądź oglądał włoskie filmy, to powinien mieć już świadomość, jak w tym kraju przebie...

× 4 | link |

Cytaty z książki

O nie! Książka Na przekór Toskanii.Nasze cudowne lata we Włoszech. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl