Na skraju przepaści

Monika Koszewska
8.5 /10
Ocena 8.5 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów
Na skraju przepaści
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8.5 /10
Ocena 8.5 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów

Opis

Na skraju przepaści to kolejna z cyklu mocnych książek autorstwa Moniki Koszewskiej. Tym razem na kanwie kryminału obyczajowego zostaje podjęty wstydliwy aczkolwiek stanowiący coraz większy problem społeczny temat alkoholizmu wśród kobiet. Główna bohaterka, Ewa, to kobieta dojrzała i wykształcona, o ustabilizowanej pozycji zawodowej i prywatnej. Solidnym i wieloletnim doświadczeniem Ewy jest picie. Kobiecie nigdy nie brakowało i wciąż nie brakuje powodów, żeby odmówić, i nigdy nie wystarczało i nadal nie wystara motywacji, żeby przestać Problem złożony i nieoczywisty, jak i fabuła obfitująca w zaskakujące sploty zdarzeń opisane w tym kryminale.

Na tle trójmiejskiego życia poznamy między innymi wątek znalezionych w dziwnych okolicznościach zwłok, a także skomplikowanego życia rodzinnego i zawiłych relacji biznesowych.

Autorka w charakterystyczny dla siebie sposób poprzez znane nam wszystkim, choćby pośrednio, sytuacje, dotyka ważnej kwestii społecznej, skłaniając tym samym czytelników do refleksji.

Muszę wejść do biura tak, żeby nie spotkać Marcina. Chyba czuć ode mnie alkohol. Miętówki nie pomagają. Zajdę do kawiarni po ciastko. W sumie to już zgłodniałam. Czekolada powinna zabić zapach wina. Rano, jak zjadłam batona i zapiłam kawą, było w sumie nieźle. Rozmawiałam z Marcinem i Zośką i niczego nie wyczuli.

Pani Viola zadzwoniła po swojego kierowcę. Mąż jej zagroził, że jak jeszcze raz wywinie numer z alkoholem, to jej nie pomoże. Przeraziła ją wizja siedzenia w areszcie z narkomankami i prostytutkami. Jestem ciekawa, jak często sięga po alkohol. W sumie to niczego jej nie brakuje dość szczupła, świetnie ubrana, spełniona zawodowo, wakacje trzy razy do roku, gosposia, niania do dziecka, korepetytorki, personalny trener, dietetyk, cera gładka jak dupcia niemowlęcia. Nie ma powodów do picia, a jednak też pije.

Data wydania: 2023-04-14
ISBN: 978-83-966207-5-0, 9788396620750
Wydawnictwo: 1PUNKT
Stron: 440
dodana przez: malgosialegn

Autor

Monika Koszewska
Urodzona 12 sierpnia 1975 roku w Polsce (Gdańsk)
Monika Koszewska, autorka książek obyczajowych, kryminałów i tekstów piosenek, menadżerka z 20-letnim doświadczeniem. Kocha sport, każdy dzień rozpoczyna treningiem lub grą w tenisa. Lubi podejmować nowe wyzwania, takie jak nauka gry na pianinie w w...

Pozostałe książki:

Kiedyś nadejdzie ten dzień Nadszedł ten dzień Niepokorna niezłomna. Krystyna Skarbek Na skraju przepaści Kara dosięgnie każdego Naiwna Niewinni nie ponoszą kary Nowy dzień Przeminął ten dzień W świecie absurdu
Wszystkie książki Monika Koszewska

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Ma wszystko, a pije? Pytanie, dlaczego?

19.06.2023

Monika Koszewska słynie z podejmowania trudnych i odważnych tematów. Jej książki mają w sobie pewną wartość, nie można przeczytać i zapomnieć. Nie da się przejść obojętnie obok tak ważnych zagadnień. O czym jest tym razem? Ewa, znana i ceniona prawniczka, wydawać się może, wiedzie ułożone i szczęśliwe życie. Jest dobra w tym, co robi, ceniona prz... Recenzja książki Na skraju przepaści

Moja opinia o książce

Opinie i dyskusje

@beata87
2023-06-30
10 /10
Przeczytane

Powieść z gatunku nieodkładalnych. Wczoraj zsiadłam i bez odrywania się, skończyłam. Powieść napisana lekkim językiem, miałam odczucie, że oglądam kolejne obrazy. Tematyka powieści, mimo swej lekkości w odbiorze, bardzo trudna, to doskonałe studium alkoholizmu, takiego zwyczajnego, nieagresywnego, nie rzucającego się dramatycznie w oczy, ale tak samo bolesnego, raniącego i rozbijającego bliskich. Tak często widzianego w naszym otoczeniu i najczęściej, bagatelizowanego.
Ewy, alkoholiczki, nie sposób polubić - egoistyczna i beznamiętna, ciągle użalająca się nad sobą. Ewa tylko bierze, nic nie daje z siebie, nawet dzieciom. Adam, jej mąż, dobry, kochający i wspierający żonę. Dzieci - mądre i nad wiek dorosłe. Sąsiedzi, przyjaciele, starający się pomóc w odejściu od nałogu, cierpliwie znoszący apodyktyczny, niemiły odzew i stałe odrzucanie przyjaźni.
Autorka nikogo i niczego nie ocenia, przedstawia kolejne wydarzenia, nie skupia się zbytnio nad psychiką bohaterów - narracja pierwszoosobowa -ale dzięki tej reporterskiej formule, czytelnik sam dokonuje analizy wydarzeń, odczuwa ciężar problemu i współczuje...
Szczerze polecam powieść, każdy powinien ją przeczytać. No i czekam na dalszy ciąg, bo 1 na książce ewidentnie sugeruje dalszy ciąg. Bardzo jestem go ciekawa, szczególnie, że w rodzinie też jest taka "Ewa", już nieaktywny alkoholik, po trzech podejściach do trzeźwości.

× 5 | link |
@malgosialegn
2023-06-19
7 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka Na skraju przepaści. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
© 2007 - 2024 nakanapie.pl