Na wzór Berka Joselewicza. Żołnierze i oficerowie pochodzenia żydowskiego w Legionach Polskich

Dr Marek Gałęzowski
Na wzór Berka Joselewicza. Żołnierze i oficerowie pochodzenia żydowskiego w Legionach Polskich
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Książka upamiętnia tych dzielnych ludzi, którzy dokonali niełatwego, wyróżniającego ich ponad ogół mieszkańców ziem dawnej Rzeczypospolitej, wyboru wzięcia udziału w walce o niepodległość Polski. Którzy – jak mówił komendant I Brygady Józef Piłsudski - „porywali się z motyką na słońce, dmuchali przeciw wichurze nieufności, pogardy dla tych, co się ważą na tak szalone czyny”. Których losy stanowią równocześnie przykład tego, że stosunki polsko-żydowskie nie zawsze sprowadzały się do sytuacji konfliktowych.
Ze wstępu
Data wydania: 2010
ISBN: 978-83-7629-170-3, 9788376291703
Wydawnictwo: IPN

Autor

Dr Marek Gałęzowski Dr Marek Gałęzowski
Urodzony 27 sierpnia 1972 roku w Polsce (Warszawa)
Marek Gałęzowski - polski historyk. Studiował historię na Wydziale Historycznym Uniwersytetu Jagiellońskiego. W 2003 r. uzyskał tytuł doktora nauk humanistycznych UJ i był tam następnie wykładowcą. Później pracował w Radzie Ochrony Pamięci Walk i...

Pozostałe książki:

Od niepodległości do niepodległości Historia Polski Szlak Andersa 28. Oszukani przez aliantów Obłęd 1944 czy 2013 Cios w plecy
Wszystkie książki Dr Marek Gałęzowski

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Na wzór Berka Joselewicza. Żołnierze i oficerowie pochodzenia żydowskiego w Legionach Polskich aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Na wzór Berka Joselewicza. Żołnierze i oficerowie pochodzenia żydowskiego w Legionach Polskich. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl