Nadejście Trzeciej Rzeszy

Richard J. Evans
8 /10
Ocena 8 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów
Nadejście Trzeciej Rzeszy
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8 /10
Ocena 8 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów

Opis

Nadejście Trzeciej Rzeszy Richarda J. Evansa jest fantastyczną syntezą zawierającą masę wiedzy i wiarygodną żywą. Evans pokazuje jak gromadzono składniki nazistowskiego triumfu i czego było potrzeba, by ze sobą współgrały: zmieszaj ze sobą wojnę i kryzys, gotuj w burzliwej atmosferze politycznej przez kilka lat, podawaj na gorąco.
Data wydania: 2017
ISBN: 978-83-65855-11-4, 9788365855114
Wydawnictwo: Napoleon V
Stron: 528
Mamy 1 inne wydanie tej książki

Autor

Pozostałe książki:

Nadejście Trzeciej Rzeszy. Trzecia Rzesza u władzy Wojna Trzeciej Rzeszy Coming of the Third Reich The Pursuit of Power Third Reich at War Third Reich in Power
Wszystkie książki Richard J. Evans

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Nadejście Trzeciej Rzeszy? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie i dyskusje

@eR_
2019-12-19
8 /10
Przeczytane Współpraca

Powstanie III Rzeszy-czyli przyczyny i skutki, zostały już tak dogłębnie przeanalizowane, że praktycznie można by nic nowego nie tworzyć, bo wydaje się, że na ten temat powiedziano już wszystko.
Richard J. Evans jest jednym z czołowych historyków zajmujących się nowoczesną historią Niemiec. Urodził się w Londynie w 1947 roku. Od 1989 do 1998 r. był profesorem historii w Birkbeck College, University of London. Od 1998 r. był profesorem historii nowoczesnej na Cambridge University. W 1994 r. został wyróżniony Hamburskim Medalem Sztuki i Nauki za kulturalne zasługi wobec miasta, a w roku 2000 był głównym biegłym w procesie o zniesławienie Davida Irvinga. Wśród jego książek znajdują się The Feminist Movement in Germany, 1894-1933; Death in Hamburg (laureatka Wolfson Literary Award for History), In Hitler’s Shadow Rituals of Retribution (laureatka Fraenkel Prize in Contemporary History), In Defence of History (książka przetłumaczona do tej pory na osiem języków), Telling Lies About Adolf Hitler oraz Nadejście Trzeciej Rzeszy (nominowana do Los Angeles Times Book Prize).
I właśnie "Nadejście Trzeciej Rzeszy" rzuciło nowe światło na ten temat.

Poczynając od Żelaznego Kanclerza, to znaczy Bismarcka, autor snuje opowieść o tym, co sprawiło że taki twór jak Rzesza w ogóle zaistniał. Duży wpływ na to miało niezadowolenie Niemców po I wojnie światowej, którzy uważali że postanowienia traktatu pokojowego, są ze wszech miar niesprawiedliwe.
Ale to tylko jeden temat pr...

| link |
@piotr_osowski
2019-10-31
8 /10
Przeczytane 03. II Wojna Światowa 02. I Wojna Światowa i okres międzywo

Cytaty z książki

O nie! Książka Nadejście Trzeciej Rzeszy. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
© 2007 - 2024 nakanapie.pl