Nadużycia seksualne w Kościele

Gabriele Kuby
Nadużycia seksualne w Kościele
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

„Bo nie ma nic ukrytego, co by nie miało być ujawnione, ani tajemnicy, która by nie została poznana i nie wyszła na jaw” (Łk 8,17) – i oto szokujący zakres wykorzystywania seksualnego w Kościele katolickim wychodzi na jaw. Ciało Chrystusa pokryte jest wrzodami, których nie da się już ukryć pod kapłańskimi szatami. Pojawiają się wciąż nowe rewelacje, nowe skandale. Statystyki pokazują: osiemdziesiąt procent nadużyć seksualnych w Kościele katolickim jest popełnianych przez księży na chłopcach w różnym wieku. Arcybiskup Georg Ganswein mówił w tym kontekście o„11 września Kościoła katolickiego”. Gdyby ta otchłań najcięższych grzechów pozostała ukryta pod płaszczem milczenia, tolerancji i tuszowania, żadna zmiana, żaden powrót, żadne oczyszczenie nie byłoby możliwe.

W tej książce Gabriele Kuby bada przyczyny katastrofy, nazywa grzechy po imieniu i wskazuje sposoby oczyszczenia i nawrócenia. Patrzy na sprawców i ofiary: Jezus może i chce uzdrowić osoby skrzywdzone i uwolnić sprawców z otchłani grzechu.

Nie chodzi tylko o występki osób z poważnymi zaburzeniami psychicznymi, ale o strukturalną sekularyzację duchowieństwa, która zaślepia nas na moralny upadek wynikający z zepsucia doktryny. Uczestnictwo, pomniejszanie, banalizowanie, lekceważenie, czekanie na lepsze czasy i sofistyczne rozróżnienia między nietykalną doktryną a duszpasterskim dostosowaniem do ducha czasu, aż po utratę wyraźnie chrześcijańskiego charakteru, nie pomagają ani Kościołowi, ani światu wyjść z tego kryzysu, w którym tak naprawdę tylko prawda może mieć wyzwalający efekt.
Z przedmowy Gerharda Ludwiga kardynała Mullera

Data wydania: 2023-03-24
ISBN: 978-83-7864-559-7, 9788378645597
Wydawnictwo: AA
Kategoria: Literatura faktu
Stron: 88
dodana przez: Vernau

Autor

Gabriele Kuby Gabriele Kuby
Urodzona w 1944 roku w Niemczech (Konstancja)
Gabriele Kuby to niemiecka socjolożka, pisarka i publicystka katolicka. Od czasu swego nawrócenia, opierając się na zdrowej, tradycyjnej nauce Kościoła, podejmuje głęboką krytykę rewolucji seksualnej, ukazując szerokie pole zdewastowanego przez nią ...

Pozostałe książki:

Harry Potter. Dobry czy zły? Globalna rewolucja seksualna. Likwidacja wolności w imię wolności
Wszystkie książki Gabriele Kuby

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Nadużycia seksualne w Kościele? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Nadużycia seksualne w Kościele. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2023 nakanapie.pl