Nadzieja Pandory. Eseje o rzeczywistości w studiach nad nauką

Bruno Latour
Nadzieja Pandory. Eseje o rzeczywistości w studiach nad nauką
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

„Mam do ciebie pytanie”, powiedział, wyciągając z kieszeni pomięty zwitek papieru, na którym nabazgrał kilka kluczowych słow. Wziął oddech i zapytał: „Czy wierzysz w rzeczywistość?”. „Ależ, oczywiście!”, roześmiałem się. „Cóż za pytanie! Czy rzeczywistość to coś, w co trzeba wierzyć?”. Poprosił mnie o spotkanie, by podyskutować w odosobnieniu, w miejscu, które wydało mi się równie dziwaczne, jak pytanie – nad jeziorem nieopodal domku górskiego, w tej osobliwej imitacji szwajcarskiego kurortu położonego w tropikalnych lasach Teresopolis w Brazylii. Czy rzeczywistość naprawdę stała się przedmiotem, w który trzeba wierzyć? – zastanawiałem się, szukając odpowiedzi na poważne pytanie zadane po cichu zawstydzonym tonem. Czy rzeczywistość jest czymś na kształt Boga, treścią wyznania, do którego dociera się w wyniku długiej, intymnej rozmowy? Czy na ziemi są jacyś ludzie, którzy nie wierzą w rzeczywistość?  
Tytuł oryginalny: L'Espoir de Pandore. Pour une version réaliste de l'activité scientifique
Data wydania: 2013
ISBN: 978-83-231-3140-3, 9788323131403
Wydawnictwo: Naukowe Uniwersytetu Mikołaja Kopernika
Seria: POLITYKA W KULTURZE
Kategoria: Filozofia
Stron: 404
dodana przez: bookkeeper

Autor

Bruno Latour Bruno Latour
Urodzony 22 czerwca 1947 roku we Francji (Beaune)
Bruno Latour – francuski antropolog, socjolog i filozof nauki. Wraz z Michelem Callonem i Johnem Lawem współtworzył teorię aktora-sieci, wywarł wpływ na rozwój konstruktywizmu i badań nad nauką i techniką (ang. science and technology studies). Laure...

Pozostałe książki:

Polityka natury Nigdy nie byliśmy nowocześni Studium z antropologii symetrycznej Splatając na nowo to, co społeczne Życie laboratoryjne. Konstruowanie faktów naukowych
Wszystkie książki Bruno Latour

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Nadzieja Pandory. Eseje o rzeczywistości w studiach nad nauką? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Nadzieja Pandory. Eseje o rzeczywistości w studiach nad nauką. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl