Neosofistyka. Argumentacja retoryczna w komunikacji potocznej

Piotr H. Lewiński
7 /10
Ocena 7 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza
Neosofistyka. Argumentacja retoryczna w komunikacji potocznej
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7 /10
Ocena 7 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza

Opis

U większości ludzi termin „sofistyka” nie budzi dobrych skojarzeń – najczęstsze to: manipulacja informacją, dezinformacja, posługiwanie się półprawdami, relatywizm etyczny. Z drugiej strony, greccy sofiści są uważani za prekursorów pedagogiki, psychologii społecznej i teorii komunikacji. Sofiści zakładali szlachetny cel działań komunikacyjnych: miały one służyć pożytkowi i dobru państwa i jego obywateli. Sofistyka jest więc pochodną demokracji, daje bowiem pierwszeństwo sztuce perswazji nad siłą fizyczną i militarną. Jest to umiejętność wywierania wpływu na ludzi, możność decydowania we własnych sprawach oraz panowanie nad innymi.
W ostatnich czasach można zauważyć wyraźny zwrot w nauce w kierunku rehabilitacji retoryki sofistycznej. Dla wielu autorów neosofistyka, czyli „sofistyczna retoryka” oznacza istną oazę pomysłów na współczesne teorie dyskursu, kompozycji i argumentacji, dla innych stanowi antyczne źródło liberalizmu i filozofii postmodernistycznej.
Data wydania: 2012
ISBN: 978-83-229-3282-7, 9788322932827
Wydawnictwo: Uniwersytetu Wrocławskiego
Stron: 336
dodana przez: luizko

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Neosofistyka. Argumentacja retoryczna w komunikacji potocznej? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie

@luizko
2021-01-16
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka Neosofistyka. Argumentacja retoryczna w komunikacji potocznej. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl