Nic na pokaz. Fenomen Brata Alberta

Małgorzata Bilska
Nic na pokaz. Fenomen Brata Alberta
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Książka Nic na pokaz. Fenomen Brata Alberta pokazuje artystę, który po okresie poszukiwań, zwątpienia i utraty nadziei doświadczył bezwarunkowej miłości Boga. W efekcie zrezygnował ze sławy i kariery, poświęcając całe swe późniejsze życie ludziom potrzebującym. Poszedł tam, gdzie nikt nie chciał iść – nie dlatego, że pomaganie danej grupie osób wykluczonych społecznie było „modne”, tylko z miłości do Boga-Człowieka, który objawił mu się w obrazie Ecce Homo. Dzięki temu umarł dla świata malarz, a narodził się wielki święty... Autorka o bohaterze swojej książki pisze z pasją i przekonaniem. Maluje przed nami wizerunek Brata Alberta z pomocą ludzi, którzy, choć nigdy się z nim nie spotkali, znają go najlepiej. W rozmowach z Krzysztofem Zanussim, Anną Dymną, Janem Melą, bp Grzegorzem Rysiem, Markiem Piekarczykiem, br. Pawłem Flisem, Julią Wygnańską, s. Agnieszką Koteją, Dariuszem Kieszem, ks. Mirosławem Toszą, Marią Dobrowolską, dr hab. Hubertem Kaszyńskim innymi odnajduje kolejne fragmenty portretu niezwykłego świętego.
ISBN: 978-83-7906-154-9, 9788379061549
Wydawnictwo: W Drodze

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Nic na pokaz. Fenomen Brata Alberta nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Nic na pokaz. Fenomen Brata Alberta. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl