Nie będziesz miał bogów cudzych przede mną

Joann Sfar
4 /10
Ocena 4 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza
Nie będziesz miał bogów cudzych przede mną
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
4 /10
Ocena 4 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza

Opis

Ludzie są czuli dla kotów, kiedy im to jest potrzebne. Miałem swoje skromne miejsce. Utraciłem je. Nie wejdę więcej do tego domu. No dobrze... jeszcze trochę poszpieguję. Koty lubią być w centrum uwagi, szczególnie gdy są tak egoistyczne jak legendarny Kot Rabina. Ten gadający sierściuch wraca do nas po dziewięciu latach przerwy i od razu pokazuje, kto tu rządzi. Zapraszamy do lektury filozoficznej przypowieści będącej kontynuacją bestsellerowej serii autorstwa Joanna Sfara. Dowiecie się jakie wydarzenia doprowadziły Kota do desperackiej próby wygnania samego siebie z domu pięknej Zlabii, dlaczego myszy są dobre, ludzie źli a koty po prostu wredne oraz dlaczego tak warto kochać Kota Rabina. W sprzedaży także zbiorcze wydanie pięciu opowieści z przygodami naszego milusińskiego kociaka. ?(...) w przestrzeni kultury popularnej (...) zadomowił się jeszcze jeden kot. Znak szczególny: na zaczepne "hello kitty" z żartobliwym, zadziornym pomrukiem odpowiada: ?szalom?. I dalej, a jakże, chadza własnymi ścieżkami. Zygzakami losu, skrajem praw, w diasporze i poza nią.? - Damian Kaja, Zeszyty Komiksowe *** Nie ma kota nad Kota Rabina!
Data wydania: 2015-08-27
ISBN: 978-83-8069-639-6, 9788380696396
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Cykl: Kot Rabina, tom 6
Kategoria: Komiks
Stron: 54

Autor

Joann Sfar Francuski rysownik, twórca komiksów i reżyser filmowy. Studiował literaturę na uniwersytecie, później był studentem sztuk pięknych w Paryżu. Jego prace opublikowali: L'Assosiacion, Delcourt i Dargaud. On sam, Christophe Blain i Lewis Trondheim są pre...

Pozostałe książki:

Profesor Bell - Dwugłowy Meksykanin, Lalki Jerozolimy Japonia widziana oczyma 20 autorów Aspirine Kot Rabina (tomy 1-5) Klezmerzy 2. Wszystkiego najlepszego, Scyllo
Wszystkie książki Joann Sfar

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Nie będziesz miał bogów cudzych przede mną aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie

@tsantsara
2019-11-27
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 4 /10
Przeczytane Komiks

Samolubny i manieryczny do bólu kocur w tomie 6. komiksu całkowicie traci dowcip i ironię, z której był dotąd znany, co czyni go postacią dość odpychającą. Tutaj tylko użala się nad sobą ("A jeśli to nie ja jestem centrum wszechświata?") i próbuje odreagować, mszcząc się na ludziach i zwierzętach za to, że dziecko wyprzedziło go na liście priorytetów u młodej żony zięcia rabina. Mam wrażenie, że jest uosobieniem niewierzących Żydów (porte parole autora?), którzy kierują się w życiu rozsądkiem, zyskiem i miłością własną. Stąd jego krytyczne uwagi w dyskusjach ze swym panem, pobożnym rabinem - o Bogu, o modlitwie itp. Wbrew swym "kocim" przekonaniom, gdy jest mu źle, sam zresztą próbuje nawet modlitwy (gdy trwoga to do Boga), by złagodzić efekt odrzucenia, ale nie potrafi wyzbyć się egoizmu, dlatego monotonia i powtarzalność modlitw go odrzuca, a charakterystyczne żydowskie medytacyjne kiwanie się przy modłach, również nie są w stanie go ukoić. We wcześniejszych częściach pojadł wszystkie rozumy i bywał świeży i zabawny, tu jest zgorzkniały, monotematyczny i - niestety - nudny. Jedyny dowcip, na jaki się autor wysilił, to moment, gdy kot włóczy się w deszczu (z cyklu: na złość mamie odmrożę sobie uszy), by wreszcie stwierdzić, że trzeba z tym skończyć, bo przecież "Chodzenie po wodzie to numer chrześcijan" (s.39).

{} | link |

Cytaty z książki

O nie! Książka Nie będziesz miał bogów cudzych przede mną. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat

Pozostałe książki z cyklu

Wieża Bab-El-Oued
Wieża Bab-El-Oued
Joann Sfar, Brigitte Findakly
W tym epizodzie powracamy do Algieru. Rabin Sfar i jego kuzyn imam Sfar dyskutują o religijnych różn...
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl