Klezmerzy 2. Wszystkiego najlepszego, Scyllo

Joann Sfar
7 /10
Ocena 7 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza
Klezmerzy 2. Wszystkiego najlepszego, Scyllo
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7 /10
Ocena 7 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza

Opis

I znowu tutaj! Wracamy do Odessy gwiaździstą nocą. Otwarte okna wytwornej kamienicy pozwalają żydowskiej muzyce rozlać się po uśpionych uliczkach. Skorzystajmy z tej dziwnej uroczystości. Zapamiętajmy na długo tę cudowną noc, ponieważ w tym czasie nasi muzycy naprawdę zostali przyjaciółmi.

Noé Davidovitch, Baron Tyłka Swego i towarzyszący mu muzycy – Hava, Yaakov, Vincenzo, Tchokola – wracają w drugim tomie niezwykłej opowieści Joanna Sfara „Klezmerzy. Wszystkiego najlepszego, Scyllo”!

Twórca słynnego „Kota rabina” tym razem umieszcza akcję przed II wojną światową w Europie Wschodniej. W brawurowym stylu snuje barwną, zabawną i wzruszającą opowieść o muzykach, którzy wędrują od jednego sztetla do drugiego. Nie bacząc na przeciwności losu, szukają kolejnego wesela, bar micwy bądź zwykłej popijawy, by grać i zarobić trochę grosza.

Sfar czerpiąc z opowiadań Isaaca Bashevisa Singera, żydowskich podań, a także z malarstwa Marca Chagalla, nie tylko odtwarza atmosferę świata, który już nie istnieje, ale także nieustannie zaskakuje. Jego „Klezmerzy” to komiks jednocześnie zabawny i pełen tragicznych wydarzeń, optymistyczny i smutny, czuły i okrutny. Jest tylko jeden twórca, który z takiej szalonej mozaiki nastrojów jest w stanie stworzyć spójną i wciągającą bez reszty opowieść. Jest nim Joann Sfar.
Data wydania: 2019-08-10
ISBN: 978-83-66128-22-4, 9788366128224
Wydawnictwo: KULTURA GNIEWU
Kategoria: Komiks
Stron: 128
dodana przez: literackiespelnienie

Autor

Joann Sfar Francuski rysownik, twórca komiksów i reżyser filmowy. Studiował literaturę na uniwersytecie, później był studentem sztuk pięknych w Paryżu. Jego prace opublikowali: L'Assosiacion, Delcourt i Dargaud. On sam, Christophe Blain i Lewis Trondheim są pre...

Pozostałe książki:

Profesor Bell - Dwugłowy Meksykanin, Lalki Jerozolimy Japonia widziana oczyma 20 autorów Aspirine Kot Rabina (tomy 1-5) Klezmerzy. Tom 3. Sami złodzieje!
Wszystkie książki Joann Sfar

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Klezmerzy 2. Wszystkiego najlepszego, Scyllo aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie

@literackiespelnienie
2021-08-30
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane Komedia Francja

Solidna pozycja, która w oparach dykteryjek i gawędziarstwie - wysuwa pojedynek między kozakami, a żydami z biblią na sumieniu. Gdzie cyganie cyganią, by upiec dwie pieczenie na jednym ogniu. Zabawne epizody zmieszane z jesziwem, drogimi perfumami w łazience, kawiorem na stole i muzykami, którzy grają dla staruszki, na banjo czy na klarnecie. Nocna poświata towarzyszy aż do zakończenia imprezy. Mamy jedność miejsca, jedność czasu i jedność pory dnia. Dym z papierosa lub cygara wystarczająco pochłania zatłoczoną przestrzeń, aby przybrać barwę snu. Bo i opowieści snują się kalibrem sennym. Najlepsza o gadającym wilku, który płacze po zjedzonej dziewczynce, a kozak postanowił wpaść do lasu, by oznajmić zwierzęciu, że od dzisiaj będzie jadał u boku ludzkich towarzyszy. Szalona noc, jak szalone wesela w polskiej gościnie. Lekkie, zwarte, chociaż spodziewałem się większego objawienia.

{}× 10 | link |

Cytaty z książki

O nie! Książka Klezmerzy 2. Wszystkiego najlepszego, Scyllo. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2021 nakanapie.pl