Nie ma się z czego śmiać

Joseph Heller, Speed Vogel
6 /10
Ocena 6 na 10 możliwych
Na podstawie 3 ocen kanapowiczów
Nie ma się z czego śmiać
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
6 /10
Ocena 6 na 10 możliwych
Na podstawie 3 ocen kanapowiczów

Opis

W książce Heller opisuje historię swojej choroby. 13 grudnia 1981 roku zapadł on na zespół Guillaina-Barrégo, który go częściowo sparaliżował. Tego samego dnia Heller trafił na oddział intensywnej opieki medycznej szpitala Mount Sinai, w którym pozostał, aż do 26 stycznia następnego roku, kiedy to jego stan poprawił się na tyle, że zezwalał na przeniesienie pisarza do Instytutu Medycyny Rehabilitacyjnej Ruska. Heller w końcu wydobrzał na tyle, że mógł zostać wypisany ze szpitala. W 1984 roku rozwiódł się ze swoją żoną Shirley (był z nią w związku od 35 lat) i ożenił się z Valerie Humphries - pielęgniarką, która się nim opiekowała podczas choroby. Heller w książce opisuje swoje perypetie związane z chorobą, a także pomoc i serdeczność, których doświadczył ze strony swoich wieloletnich przyjaciół, m.in.: Dustina Hoffmana, Mela Brooksa, Maria Puzo czy George'a Mandela. Choroba jest także okazją, by wspomnieć wcześniejsze lata swojej znajomości z nimi. Współautorem książki jest Speed Vogel, przyjaciel Hellera od ponad dwudziestu lat, który pozostawał z nim blisko podczas całego okresu choroby i rehabilitacji i opisuje jak opiekował się pisarzem w tym czasie. Książka opisuje także jak Vogel trafił do sfer towarzyskich Hellera, reprezentując go i zastępując, gdy ten leży w chorobie, i przyjeżdżając nawet w jego zastępstwie na Festiwal Filmowy w Cannes.
Tytuł oryginalny: No Laughing Matter
Data wydania: 1992
ISBN: 83-85432-56-6, 8385432566
Wydawnictwo: Phantom Press
Kategoria: Biografia
Stron: 319

Autor

Joseph Heller Joseph Heller (1 maja 1923 - 12 grudnia 1999) - amerykański powieściopisarz, nowelista i dramaturg, autor m.in. słynnego "Paragrafu 22". Urodził się na Brooklynie (dzielnica Nowego Jorku), a dokładnie Coney Island. Podczas II Wojny Światowej służył w lotnictwie st...

Pozostałe książki:

Coś się stało Paragraf 22 Bóg wie Paragraf 23 Ostatni rozdział, czyli paragraf 22 bis
Wszystkie książki Joseph Heller

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Nie ma się z czego śmiać? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie

@Siostra_Kopciuszka
2021-08-17
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 3 /10
Przeczytane 📘 Jedynki 📚Bieżące :)

"Jest to zapis zasadniczo prawdziwy we wszystkich szczegółach, z wyjątkiem tych, w których nie jest"

Przyznaję się bez bicia, że mnie ta książka porządnie wynudziła. Owszem sam opis, bardzo dokładny zresztą, jak Heller (bo on tu jest i jednym z autorów i jednocześnie głównym bohaterem), powoli przestawał panować nad swoim ciałem, jest bardzo ciekawy, że tak powiem, z pierwszej ręki. Zwłaszcza że o zespole Guillaina-Barrégo jak do tej pory niewiele wiedziałam, jednak pozostała treść tej pozycji to tylko mało istotne i mało ciekawe wynurzenia snoba, o sobie i innych snobach. Taki niestety powstał u mnie odbiór tej książki. Cóż ja pocznę, że nie trawię snobów ? 🥺

Rzeczywiście nie było się z czego śmiać. Rubaszne dowcipasy z gatunku tych o tyłeczkach pielęgniarek, czy opowieści o rezydencjach, jachtach i innych przyjemnościach tego świata bogaczy, jakoś nie specjalnie mnie bawiły.

Ja rozumiem, że Heller to Heller, jednak bez przesady, nie i nie i jeszcze raz nie...

{}× 7 | link |
@abdita
2019-11-23
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane
@Beata_
2019-11-12
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane Papierowe Posiadam

Cytaty z książki

O nie! Książka Nie ma się z czego śmiać. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
  • O nas
  • Kontakt
  • Pomoc
  • Polityka prywatności
  • Regulamin
  • © 2021 nakanapie.pl
    Zrobione z {} na Pradze Południe