Nie uciekniesz przed własnym cieniem

Ahto Levi
Książka Nie uciekniesz przed własnym cieniem
Książka Nie uciekniesz przed własnym cieniem
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

"Nie uciekniesz przed własnym cieniem" jest próbą radzieckiej antypowieści. Jej struktura jest dość niezwykła. Wydarzenia rozgrywają się w dwóch płaszczyznach – realnej i fikcyjnej. Pierwsza z nich ukazuje pracę intelektualną autora piszącego książkę, jego wahania, zwątpienie we własne możliwości, walkę z własną słabością, druga płaszczyzna to burzliwa, barwna biografia złodzieja-recydywisty, uciekiniera z obozu na Syberii. Zawiązujący się kłębek wątków, epizodów i postaci, realistycznych lub irrealnych, na wpół groteskowych, stopniowo tworzy logiczną, przemyślaną strukturę – powieść o powstaniu książki.  
Tytuł oryginalny: Bežat' ot teni svoej
Data wydania: 1983
ISBN: 83-06-01006-X, 830601006X
Wydawnictwo: Państwowy Instytut Wydawniczy
Seria: Klub Interesującej Książki
Kategoria: Literatura piękna
Stron: 216

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe


Ogłoszenia

{}
Dodaj ogłoszenie
za darmo!
Używane książki mają duszę. Zamiast kupować w sklepie, zajrzyj na naszą stronę z ogłoszeniami. Książkowe zero-waste? Kupuj używane, sprzedawaj niechciane.

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Nie uciekniesz przed własnym cieniem aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Nie uciekniesz przed własnym cieniem. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj

Książki, recenzje, ogłoszenia, społeczność!

Znajdziesz tu wszystko, czego potrzebuje każdy wielbiciel książek. Załóż konto i korzystaj w pełni ze wszystkich możliwości serwisu.
Zarejestruj się
{}