Niebezpieczny dar

Marcus Sakey
7 /10
Ocena 7 na 10 możliwych
Na podstawie 5 ocen kanapowiczów
Niebezpieczny dar
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7 /10
Ocena 7 na 10 możliwych
Na podstawie 5 ocen kanapowiczów

Opis

Markus Sakey, mistrz suspensu i jeden z najlepszych współczesnych pisarzy stworzył porywający thriller o świecie, w którym posiadanie szczególnych zdolności nie jest darem losu, lecz straszliwym przekleństwem. Sakey stworzył zdumiewający świat, który wciąga do tego stopnia, że zapominasz kupić mleko, podlać kwiaty, zapominasz nawet o jedzeniu. - Gillian Flynn, autorka książki ?Zaginiona dziewczyna? Jeden z najlepszych thrillerów, jakie kiedykolwiek czytałem? Arcydzieło! Lepiej, żeby Sakey zaczął sobie szykować regały. Będzie miał mnóstwo nagród, które trzeba będzie gdzieś postawić. - ?Crimespree Magazine? Mała dziewczynka poznaje najmroczniejsze sekrety ludzi po sposobie, w jaki krzyżują ręce na piersiach. Mężczyzna umiejący odczytywać mowę ciała zgarnia na giełdzie trzysta miliardów dolarów. Kobieta potrafi stać się niewidzialna, bo umie porusza się w tłumie tak, żeby nikt jej nie zauważył. Nazywani są ?obdarowanymi? ? od 1980 roku jeden procent ludzi rodzi się z wybitnymi uzdolnieniami. Jednym z nich jest Nick Cooper, agent federalny. Zdolności, którymi dysponuje, sprawiają, że jest niezwykle skuteczny w zwalczaniu terrorystów. Jego celem jest najbardziej niebezpieczny człowiek na świecie: to obdarowany, który dąży do wywołania wojny domowej. Jednak aby go ująć, Cooper będzie musiał stanąć po drugiej stronie barykady i zdradzić tych, którzy są dla niego najważniejsi.
Data wydania: 2015-04-21
ISBN: 978-83-7818-608-3, 9788378186083
Wydawnictwo: Rebis
Cykl: Nick Cooper, tom 1
Kategoria: Sensacja Thriller
Stron: 464

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Stojąc po "dobrej" stronie

13.03.2021

Po "Niebezpieczny dar" autorstwa Marcusa Sakey'a sięgnęłam z obowiązku, z myślą - dostając ją w prezencie wypada ją przeczytać. Przyznam szczerze, że nigdy wcześniej nie słyszałam o tym tytule, ani nie miałam do czynienia z tym autorem. Z początku miałam wrażenie, że będzie to książka jak ich wiele, w końcu motyw posiadania mocy czy niezwykłych zd... Recenzja książki Niebezpieczny dar

@Vista@Vista × 1

Moja opinia o książce

Opinie i dyskusje

@katala
2019-11-18
8 /10
Przeczytane 2017 Fantastycznie i paranormalnie

A więc tak. Tematyka znana, bo przecież niejednokrotnie w swoich poszukiwaniach literackich bądź filmowych zabrnęliśmy w świat gdzie są tacy, którzy mają czegoś więcej. Pieniędzy, partnerów życiowych, powodzenia, szczęścia czy jeszcze czegoś innego. Tutaj tym innym są dodatkowe zdolności. Zmysły i umiejętności, które przewyższają zwykłych szarych zjadaczy chleba. Jak zawsze taka sytuacja prowadzi do konfliktu. I jak zwykle spowodowane jest to strachem. Tutaj, w bardzo obrazowy sposób zostało pokazane, że dopuszczenie do przejęcia większej roli przez populację uzdolnionych, doprowadziłoby do całkowitej zagłady tych zwykłych. Zagłady rozumianej nie tylko jako usunięcie, ale również podporządkowanie, wykorzystanie, stłamszenie. Zatem teoretycznie słabszy musi się bronić. I jak zwykle obroną jest atak. Powstają więc obozy dla młodych uzdolnionych w których dzieciaki wychowywane są w przekonaniu o podporządkowaniu jednemu zwykłemu, a inni jego rodzaju traktowani są jako niebezpieczni i zagrażający. Jedni ze świata to widzą i nic nie robią, inni dostrzegają i chcą wykorzystać dla własnych potrzeb. Do budowy swojego świata.
Główny bohater jest jednym z obdarzonych i choć nie był wychowany w obozie, walczy ze „złymi” (i już nie chodzi kim są i co reprezentują) w imię nie tylko dobra świata, ale i swojej własnej rodziny, w tym jednego z dzieci, które okazuje się dzieckiem z uzdolnieniami na bardzo wysokim poziomie.
I znowu można byłoby powiedzieć – znane. I tak sobie myślę, że...

| link |
@Vista
2021-03-13
8 /10
Przeczytane
@haudek
2020-07-02
6 /10
Przeczytane 2015-Książki
@Libro
2019-12-01
7 /10
Przeczytane
@BagatElka
2019-11-13
6 /10
Przeczytane ZZZ....oddane

Cytaty z książki

O nie! Książka Niebezpieczny dar. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat

Pozostałe książki z cyklu

Lepszy świat
Lepszy świat
Marcus Sakey
7.3/10
Drugi tom serii polecanej przez Gillian Flynn, w której pewien niebezpieczny dar zmienił wszystko......
Ogniem pisana
Ogniem pisana
Marcus Sakey
6.5/10
Zabójczy finał bestsellerowej trylogii o agencie Nicku Cooperze. Przez trzydzieści lat ludzkość star...
© 2007 - 2023 nakanapie.pl