Niech żyją ku*wy!

Aleksandra Kluczyk
6 /10
Ocena 6 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza
Niech żyją ku*wy!
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
6 /10
Ocena 6 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza

Opis

„Ku*wa też człowiek”. Tymi słowami rozpoczyna swoją debiutancką książkę Aleksandra „Kola” Kluczyk - działaczka, współprowadząca podkast „Dwie dupy o dupie” i aktualnie jeden z najgłośniejszych głosów na rzecz osób pracujących seksualnie w Polsce.

W swojej książce w niezwykle szczery i czasem do bólu brutalny sposób opowiada o dorastaniu jako dziecko alkoholików, zmaganiami z własnymi uzależnieniami, doświadczeniami w pracy seksualnej i stygmą, której doświadczyła, m.in. jako full serwis eskort.

Niech żyją ku*wy nie jest próbą przekonywania, tłumaczenia czy usprawiedliwiania pracy seksualnej. Autorka ukazuje czytelnikowi realia życia osób z sektora usług seksualnych, opowiada o zagrożeniach i problemach, z którymi muszą się mierzyć i próbuje pokazać, jak mogłaby wyglądać ich praca, wykonywana na własnych warunkach.
Data wydania: 2023-10-25
ISBN: 978-83-8319-179-9, 9788383191799
Wydawnictwo: W.A.B.
Kategoria: Literatura faktu
Stron: 320
dodana przez: Vernau

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Niech żyją ku*wy! aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie i dyskusje

@mewaczyta
2023-11-06
6 /10
Przeczytane 🍃 Współprace 🍃

„Praca seksualna to nie tylko praca. To cała skupiona jak w soczewce kulturowa, społeczna, patriarchalna oraz kapitalistyczna przemoc i stygma. Nie widzę drugiego miejsca, w którym można by lepiej zaobserwować tak mocno utrwaloną od ostatnich pięciu tysięcy lat tendencję do ustawiania kobiet i zarządzania naszą seksualnością.“


Jestem zmieszana. Perspektywa Aleksandry Kluczyk, jej doświadczenia oraz przytaczane historie innych osób, zakres informacji odnośnie ogólnej sytuacji pracujących seksualnie... To wszystko jest bardzo ważne. Warte zgłębienia. W tym celu powstała książka „Niech żyją kurwy“ i ten aspekt doceniam, ale to nie był dobry tekst. Po prostu. Chaotyczny, szarpany, niezgrabny... Językowo na poziomie nie do końca satysfakcjonującym, z dziwnym zmienianiem osoby męskiej na żeńską (tam gdzie powinno być „oni“ co jakiś czas znajdowały się „one“*), pełen wulgaryzmów. Z dodatkiem informacji, rozbudowaną bibliografią oraz przypisami, co byłoby dużym plusem, gdyby nie niezadowalający sposób owych informacji podania i rozwinięcia. Ugh. Nie żałuję lektury, bo cieszę się z polskiej perspektywy, ale jednocześnie mam w sobie wątpliwości, czy faktycznie warto było wydawać akurat tę książkę. Aleksandra robi w mediach wiele dobrego, ma dużą wiedzę, zebrała istotne doświadczenia swoje i cudze, ale... Nie. Po prostu nie. I jest mi wyjątkowo niezręcznie to pisząc, bo przecież z książki dowiedziałam się wiele.


* Decyzja została wyjaśniona, rozwinięta, ...

× 4 | link |

Cytaty z książki

Dziś już wiem, że nie każdego przekonam i że wcale nie muszę. Że warto mówić do tych, którzy chcą słuchać, zamiast tracić energię na tych, którzy naprawdę nie chcą zrozumieć.
Każdą pracę wykonujemy przede wszystkim po to, żeby zarabiać pieniądze. Chyba wszyscy to rozumiemy. Ale w temacie pracy seksualnej nagle staje się to abstrakcją.
Praca seksualna to nie tylko praca. To cała skupiona jak w soczewce kulturowa, społeczna, patriarchalna oraz kapitalistyczna przemoc i stygma. Nie widzę drugiego miejsca, w którym można by lepiej zaobserwować tak mocno utrwaloną od ostatnich pięciu tysięcy lat tendencję do ustawiania kobiet i zarządzania naszą seksualnością.
Dodaj cytat
© 2007 - 2024 nakanapie.pl