Niefruwak Piechotny

Joanna Kulmowa
8 /10
Ocena 8 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza
Niefruwak Piechotny
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8 /10
Ocena 8 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza

Opis

Bajka o stworzonku, które po wykluciu się zostaje przez kogoś nazwane Niefruwakiem Piechotnym. I choć Niefruwak ma skrzydła, wędruje przez świat pieszo w poszukiwaniu własnej tożsamości. Wydaje mu się, że należy do rodziny każdego kolejno napotkanego na swej drodze zwierzątka, ale zostaje przez nie wyśmiany. I dopiero zachwyt róży uświadamia mu, że jest pięknym motylem, wyklutym z poczwarki.
Data wydania: 2005
ISBN: 978-83-10-11042-8, 9788310110428
Wydawnictwo: NASZA KSIĘGARNIA

Autor

Joanna Kulmowa Joanna Kulmowa
Urodzona 25 marca 1928 roku w Polsce (Łódź)
Joanna Kulmowa, właśc. Joanna Maria Kulmaz domu Cichocka - polska poetka, prozaik, autorka utworów scenicznych oraz książek dla dzieci i młodzieży, reżyser, współzałożycielka Warszawskiej Opery Kameralnej.

Pozostałe książki:

Polskie baśnie i legendy Wio, Leokadio Zapach czekolady. Opowiadania i wiersze dla dzieci Kuferek pełen wierszy
Wszystkie książki Joanna Kulmowa

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Niefruwak Piechotny nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie

CA
2014-03-04
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10

Tytułowy Niefruwak Piechotny idzie przed siebie poszukując własnej tożsamości. Stara się być takim, jak go nazwano, nie szuka w sobie nowych umiejętności, nie przekracza granic, nie tworzy siebie. Spotyka na swej drodze istoty, z którymi próbuje się identyfikować, do grupy których ma nadzieję przynależeć. Nieśmiała ciekawość i brak inicjatywy to jego najbardziej rzucające się w oczy cechy. Dąży on do poznania siebie, ale tylko na drodze filozofii, broń Boże praktyki, bez interakcji z innymi osobami cel nie zostałby nigdy osiągnięty… Nie brzmi to jak bajka dla dzieci, prawda? Nie nazwałabym jej wiec w taki sposób bez względu na piękne, bajkowe ilustracje, na niewielki rozmiar, czy alegoryczny styl. Książeczka zmusza do wysiłku, tok myślenia Niefruwaka nie jest na tyle prosty, by dzieciom było się łatwo (nie mówię, że przyjemnie) na nim skupić. Nie dzieje się dużo: nie ma humoru, przygód, radości. Jest melancholia, oniryzm. Świetny temat, świetny pomysł, lecz zbyt poważne, zadumane wykonanie, nawołujące do pojęcia sensu, skłaniające do zagłębienia się w siebie, wewnętrznej analizy. Nic tu nie ma sensu i wszystko ma sens. Nie jestem w stanie ocenić negatywnie tej książeczki, ponieważ stanowi ona świetna gimnastykę dla umysłu, jest łamigłówką dla dorosłych, piękną chwilą, która mozemy sobie dać w prezencie, ale chciałabym poznać dziecko, którego jest ulubioną książeczką i zapytać go: jak to możliwe? Rodzicu: jeżeli chcesz znaleźć coś dla siebie w dziecięcym dziale, znalazłeś pere...

{} | link |

Cytaty z książki

O nie! Książka Niefruwak Piechotny. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2021 nakanapie.pl