Nierówna przyjaźń. Układy klientalne w perspektywie historycznej

Antoni Mączak
Książka Nierówna przyjaźń. Układy klientalne w perspektywie historycznej
Książka Nierówna przyjaźń. Układy klientalne w perspektywie historycznej
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

"Jest to esej oparty na założeniu, że sprawy władzy są porównywalne w czasie i przestrzeni, że przeszłości i współczesności warto przedstawić wspólne kwestionariusze, że częściej, niż chcemy to przyznać, tkwimy w niewoli przyjętego języka i terminologii i że należy burzyć bariery dzielące dyscypliny naukowe." (Autor) Profesor A. Mączak nawiązuje do tematyki swojej dawnej książki: Klientela. Nieformalne systemy władzy w Polsce i Europie XVI-XVIII w., rozszerzając zakres badań, a zarazem unikając powtórzeń. Obie książki stanowią więc całość. Spis Treści : I. Klientela jako "pornografia polityki": słowa i ich znaczenia; II. Elementy teorii; III. Gesty kulawej przyjaźni; IV. Antyk: klientela zapomniana; V. Państwo nowożytne i jego warianty; VI. Klientela staropolska; VII. Krainy śródziemnomorskie; VIII. Klientela i partie polityczne; IX. ZSRR: Lenin, Stalin i kolektywne kierownictwo; X. Afryka: królowie, dyktatorzy i obywatele-poddani; XI. Trzeci Świat: Jedność i różnorodność; XII. Klientela dziś - skala globalna; XIII. Szkice o współczesności: klientele po komunizmie; Refleksje końcowe: zastrzeżenia i wartości  
Data wydania: 2003
ISBN: 83-229-2318-X, 832292318X
Wydawnictwo: Uniwersytet Wrocławski
Seria: Monografie FNP
Kategoria: Historia
Stron: 497

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe


Ogłoszenia

{}
Dodaj ogłoszenie
za darmo!
Używane książki mają duszę. Zamiast kupować w sklepie, zajrzyj na naszą stronę z ogłoszeniami. Książkowe zero-waste? Kupuj używane, sprzedawaj niechciane.

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Nierówna przyjaźń. Układy klientalne w perspektywie historycznej aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Nierówna przyjaźń. Układy klientalne w perspektywie historycznej. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj

Książki, recenzje, ogłoszenia, społeczność!

Znajdziesz tu wszystko, czego potrzebuje każdy wielbiciel książek. Załóż konto i korzystaj w pełni ze wszystkich możliwości serwisu.
Zarejestruj się
{}