Niewidzialna ręka

Maciej Wasielewski
5.5 /10
Ocena 5.5 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów
Niewidzialna ręka
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
5.5 /10
Ocena 5.5 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów

Opis

2 miliony dzieci zrobiło 10 milionów dobrych uczynków. Ta historia wydarzyła się w Polsce. Pod koniec lat pięćdziesiątych Polskę zalewa fala zagadkowych dobrych uczynków. Płoty same się naprawiają, pola koszą, a schody odśnieżają. Wszystko pod tajemniczym znakiem dłoni z inicjałami N.R. O dokonaniach "niewidzialnych rąk"' za pośrednictwem telewizji usłyszała wkrótce cała Polska. Oto opowieść o Macieju Zimińskim - nauczycielu, który poprawiał rzeczywistość. I który pokazał, co potrafi człowiek. Jako redaktor popularnego w PRL "Świata Młodych", w setkach tysięcy dzieciaków rozbudziła chęć pomagania. Zorganizowana przez niego akcja "Niewidzialna ręka" miała na celu niesienie pomocy osobom starszym, chorym i wszystkim, którzy pomocy oczekiwali. Niewidzialni działali w ukryciu i nie przyjmowali zapłaty. Pozostawiali jedynie ślad, bilet albo kartkę z odciśniętą w atramencie dłonią.  
Data wydania: 2019-05-15
ISBN: 978-83-8032-349-0, 9788380323490
Wydawnictwo: Wielka Litera
Stron: 272
dodana przez: Mirko

Autor

Maciej Wasielewski Maciej Wasielewski
Urodzony w 1982 roku w Polsce
Maciej Wasielewski – reporter, autor książek Jutro przypłynie królowa i Bogusław Mec. Bim, bam, bom, mogę wszystko! oraz współautor książki 81:1. Opowieści z Wysp Owczych. Dwukrotny finalista konkursu stypendialnego Fundacji „Herodot” im. R. Kapuści...

Pozostałe książki:

81:1 Opowieści z Wysp Owczych Mur. 12 kawałków o Berlinie Jutro przypłynie królowa
Wszystkie książki Maciej Wasielewski

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Niewidzialna ręka nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie

@Ivi
2020-04-14
4 /10
Przeczytane

O Niewidzialnej Ręce nie wiedziałam nic. Zainteresowała mnie cała akcja i z tego powodu sięgnęłam po książkę. I niestety się rozczarowałam. Mniej więcej do połowy jeszcze jakoś to się trzyma kupy i da się czytać, choć w większości są to przedruki z gazet czy cytaty z forów społecznościowych. Od połowy nie powinno już być nic. Użalanie się autora nad sobą i swoją pracą, jakieś próby wskrzeszenia Niewidzialnej Ręki nie wiadomo w jakim celu, wtrącenia z pamiętnika, które nie wiadomo po co są. Jest to niestety przykład jak bardzo ciekawy i interesujący temat można zepsuć chcąc pokazać jakim się jest biednym dziennikarzem skrzywdzonym przez świat. A skrzywdzony powinien być pomysłodawca i autor Niewidzialnej Ręki, bo ta książka nijak nie utrwala pamięci o nim.

| link |
@Beata_
2019-11-01
7 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka Niewidzialna ręka. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl