Cytaty z książki "Nigdy nie upadaj"

{} Dodaj nowy cytat
Kiedy walczysz, myślisz tylko o tym, żeby przeżyć. A kiedy w końcu uda ci się przeżyć, wciąż się zastanawiasz, czemu nie zginąłeś.
Jeśli pokażesz, że się przejmujesz, zginiesz. Pokażesz strach, zginiesz. A jak nic nie pokażesz, to może będzie ci dane przeżyć.
Mek mówi, ze żyje dzięki snom. Czasami śni nawet na jawie. Ten sam sen. Śni o miejscu, gdzie dzieci nie muszą pracować na polu, gdzie śpią na trawie, a w przestworzach szybują duchy i posypują je cukrem.
Nikt nie może zdobyć jedzenia na własna rękę. Jedzenie samemu jest oznaką złego charakteru, świadectwem tego, że kocha się siebie samego bardziej niż Organizację. (...) żaden chłopak nie może się zakochać w dziewczynie. I żadnej dziewczynie nie wolno zakochać się w chłopaku. Kochać można tylko Organizację.
Wieczorami często gram na khimie (...). W te noce mogę zatracić się w muzyce, nie śpiewam bowiem ani słowa. Nie ma pól czerwonych od krwi i chwały Organizacji. Są tylko nuty. A w nutach nie ma nienawiści, są po prostu nutami. Cała nienawiść tkwi w słowach.
- Powiedz mi, dlaczego inni Czerwoni Khmerzy są tacy źli?
- To nie kwestia tego, czy są źli, czy dobrzy. Zabijają tylko po to, by sami nie zostali zabici- odpowiada Sombo.
Leżę na plecach, ogarnia mnie spokój. Myślę sobie, że tak właśnie wygląda umieranie. Bardzo przyjemne uczucie. Bez bólu. Bez dźwięków. Czuję się tak, jakbym nie miał ciała.
W obozie boisz się cały czas, bo wiesz, że w każdej chwili możesz umrzeć. Z głodu, od biegunki, od uderzenia siekierą. Ale ja nauczyłem się, w jaki sposób przeżyć. (...) I jakoś udało mi się przeżyć dzięki odrobinie szczęścia, odrobinie główkowania i może odrobinie sprytu.
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2021 nakanapie.pl