Nigdy nie zapomnę

Ewa Bauer
7.8 /10
Ocena 7.8 na 10 możliwych
Na podstawie 5 ocen kanapowiczów
Nigdy nie zapomnę
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7.8 /10
Ocena 7.8 na 10 możliwych
Na podstawie 5 ocen kanapowiczów

Opis

Dalsze losy rodziny Neubinerów. Johann wiedzie spokojne życie razem z braćmi i ojcem, pomaga we młynie, ale jego prawdziwą pasją są rośliny. Kiedy tylko może, wymyka się na łąki, gdzie zbiera zioła, suszy je i uczy się ich właściwości. Choć ma dopiero siedemnaście lat, jest przekonany, że właśnie takie życie jest mu pisane. Pewnego dnia zostaje wezwany do dworu hrabiny Korteckiej, która proponuje, żeby się zajął jej ogrodem. Zafascynowany tym pomysłem chłopak godzi się bez namysłu. Jeszcze nie wie, że w rzeczywistości hrabina ma wobec niego zupełnie inne plany i że awanturnicze przygody w końcu zaprowadzą go aż do Ameryki.

Data wydania: 2021-01-26
ISBN: 978-83-66481-96-1, 9788366481961
Wydawnictwo: Replika
Cykl: Tułacze życie, tom 3

Autor

Ewa Bauer Ewa Bauer Prawniczka z wykształcenia, ale jej miłością jest literatura. Interesuje się psychologią. Choć zawsze mówiła, że pisanie książek pozostawia sobie na emeryturę, postanowiła przyspieszyć ten proces, czego efektem była jej debiutancka powieść „W nadzi...

Pozostałe książki:

W nadziei na lepsze jutro Kurhanek Maryli Ucieczka przed życiem Za nasze winy Kiedyś ci wybaczę
Wszystkie książki Ewa Bauer

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

"Nigdy nie zapomnę"

5.05.2021

„Los prowadzi nas niezbadanymi ścieżkami, ale wszystkie one w końcu prowadzą do celu, jakim jest przeznaczenie.” Na pierwszy plan wysuwają się nowi bohaterowie. Johann ma siedemnaście lat, jest synem młynarza. Razem z ojcem i braćmi pracują we młynie. Ich życie płynie spokojnie, przepełnione jest pracą, zmaganiem z tym, co niesie codzienność. Joh... Recenzja książki Nigdy nie zapomnę

Ostatni tom "Tułaczego życia"

26.05.2021

Dzieje Johanna Neubinera pozostawały wielką niewiadomą dla czytelników cyklu „Tułacze życie”. Podczas gdy losy Michaela i Augustina przenikały się, najstarszy brat zniknął z horyzontu. Wreszcie Ewa Bauer postanowiła opowiedzieć nam co się z nim działo. Fabuła Johann od najmłodszych lat kochał naturę. Odnalazł się w uprawie ogrodu, który nie raz z... Recenzja książki Nigdy nie zapomnę

Moja opinia o książce

Opinie

@ladypasja
2021-02-24
8 /10

Nasza przyszłość to wielka niewiadoma. To, co przynosi los, możemy przyjąć z pokorą lub próbować zmieniać sytuację, w której się znajdujemy. Czasem, do czego uparcie dążymy, a czasem przed czymś uciekamy.

„Przez ucieczkę wpada się w sam środek przeznaczenia.”
„Nigdy nie zapomnę” to trzecia część sagi „Tułacze życie”. To wyjątkowa opowieść o losach człowieka tułającego się nie tylko po świecie, ale również po orbicie emocji. Wędrówka przez miłość, zazdrość, pogardę i wstręt może być trudniejsza niż przeprawa na inny kontynent.

Ewa Bauer stworzyła cudowną opowieść o człowieku, którego miłość do roślin doprowadziła w ramiona kobiety… jednak wielce Was zaskoczy fakt, że nie są to ramiona ukochanej kobiety. Jak potoczą się losy Johanna? Przed jakimi wyborami stanie ten młody człowiek?

Książka obejmujące okres od 1786 do 1859 roku. Wędrujemy przez Łany, Londyn, Nowy Jork, pokonujemy Atlantyk i wracamy do Ojczyzny, do korzeni.

To wspaniała opowieść o motywach ludzkich działań, o ciężkich konsekwencjach błędnych decyzji lub chwil milczącego przyzwolenia. O wielkim lęku przed zmianą, która może być obarczona negatywnymi skutkami dla rodziny i o ucieczce. Poszukiwanie lepszego życia, poznawanie siebie oraz próba odnalezienia swojej przestrzeni na ziemi… to nie jedyne determinanty podejmowanych działań… a wartości wyniesione z domu dają wielką siłę.

Polecam serde...

× 1 | link |
@ewfor
2021-01-31
8 /10
Przeczytane

Muszę przyznać, że trzecia część sagi jest zdecydowanie inna niż dwie poprzednie i nawet jeżeli ktoś nie czytał dwóch wcześniejszych, to śmiało może zabrać się za czytanie tej. W dwóch wcześniejszych autorka przedstawiła losy kilku potomków rodziny, w tym skupiła się głównie na jednym, co sprawiło, że powieść miała zupełnie inny ciąg fabuły.

Efektownie przedstawione fakty historyczne zostały opisane w ciekawej formie opowieści, myślę, że wielu czytelnikom dzięki takiej treści bardziej utkwią w pamięci niż „suche” informacje, ponieważ fikcyjna fabuła dotycząca głównych bohaterów przeplatana jest informacjami dotyczącymi zdarzeń historyczno-politycznych danego okresu.

Romans młodego mężczyzny pochodzącego z plebsu z bogatą, dużo starszą kobietą mógł być dla obojga przyjemną rozkoszą, ale mógł być również zbudowanym na szantażu upokorzeniem. Czym był dla Johanna? Zwłaszcza, że w pobliżu jest młoda, śliczna, skromna Marcysia. Czy fizyczny pociąg można w ogóle nazwać romansem?

Ale na uwagę zasługuje inny romans, będący jednym z wątków, który jest przedstawiony jak najpiękniejsze uczucie łączące dwoje młodych ludzi pochodzących z różnych klas społecznych.

Powieść podzielona jest na kilka części: I część – Fatum - zaczyna się gdzieś na Atlantyku około roku 1800. II część przenosi czytelnika w latach 1786-1799 do Łanów. III część to rok 1977 w Londynie. IV część to lata 1799 -1802 i czas głównego boh...

| link |
@asiaczytasia
2021-05-26
6 /10
Przeczytane
MA
2021-05-08
9 /10
Przeczytane
@tatiaszaaleksiej
2021-05-05
8 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka Nigdy nie zapomnę. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat

Pozostałe książki z cyklu

Za nasze winy
Za nasze winy
Ewa Bauer
7.2/10
Joseph Neubiner, wraz z żoną i trzema synami, decyduje się w ramach kolonizacji józefińskiej osiąś...
Kiedyś ci wybaczę
Kiedyś ci wybaczę
Ewa Bauer
7.6/10
Michael Neubiner opuścił dom w Łanach jako młody chłopiec, chcąc znaleźć szczęście w mieście. Zdob...
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl