Nigdy więcej

Anna Zamojska
7.6 /10
Ocena 7.6 na 10 możliwych
Na podstawie 15 ocen kanapowiczów
Książka Nigdy więcej
Książka Nigdy więcej
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7.6 /10
Ocena 7.6 na 10 możliwych
Na podstawie 15 ocen kanapowiczów

Opis

Nigdy więcej to uderzająca bez znieczulenia historia czternastoletniej dziewczyny z niewielkiego miasteczka, która doświadczała przemocy seksualnej ze strony księdza. Na drodze Anny stanął proboszcz parafii, lubiany w okolicy opiekun scholi, głoszący z ambony słowa o Bożym Miłosierdziu. I nie chciał z tej drogi zejść przez dwa długie lata. 

To opowieść o upokarzaniu i krzywdzeniu. O wykorzystywaniu, manipulacjach, o złości, krzykach i przemocy. O wilku w owczej skórze. 

Ale to również opowieść o cudzie przetrwania. O chęci życia, która trwa nawet wtedy, gdy stopa już staje na parapecie, a ręka otwiera okno na wysokim piętrze. O nadziei, długo uśpionej, ale wciąż żywej, która wyprowadza z ciemności. 

W swojej książce Anna nie waha się odkrywać przed czytelnikiem tego, co trudne, i tego, co piękne – z nadzieją, że jej historia przyniesie otuchę i nadzieję każdemu, kto ich potrzebuje. 

Do spisania i publikacji wspomnień Annę Zamojską zachęciły książki Reginy Brett, w szczególności ostatnia – Mów własnym głosem. 

"Przygotuj się na inspirującą opowieść. Ale wcześniej sięgnij po pudełko chusteczek i poduszkę, w którą będziesz mógł walić pięściami z bezsilności. Czytając tę książkę, najpierw się rozpłaczesz, później ogarnie cię złość, a na koniec wypełni radość. (...) Kiedy stajesz we własnej obronie, uwalniasz nie tylko siebie, ale i innych. Anna wyzwoliła się od przeszłości – może wyzwoli także ciebie."
 Regina Brett 

Data wydania: 2019-10-16
ISBN: 978-83-66360-16-7, 9788366360167
Wydawnictwo: Insignis
Stron: 178

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe


Ogłoszenia

Aktualnie nie ma ogłoszeń, ale 1 osoba szuka tej książki.
{}
Dodaj ogłoszenie
za darmo!
Używane książki mają duszę. Zamiast kupować w sklepie, zajrzyj na naszą stronę z ogłoszeniami. Książkowe zero-waste? Kupuj używane, sprzedawaj niechciane.

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Wstrząsająca historia

2.12.2019
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

„Nigdy więcej” to opis tragicznych doświadczeń autorki sprzed kilku lat. Gdy miała czternaście lat rozpoczął się jej koszmar. Znany, lubiany i zaprzyjaźniony z jej rodziną ksiądz zaczął ją molestować. Początkowo nie posuwał się zbyt daleko, jednak krok po kroku manipulował nią tak, aby w końcu doprowadzić do najgorszego. Dziewczyna była przez nieg... {} Recenzja książki Nigdy więcej

Piekło na ziemi

28.10.2019
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

„Nigdy więcej” to książka poruszająca trudny i budzący kontrowersję temat. Poznajemy zapiski nastolatki, która opisuje swoje traumatyczne przeżycia. Jej beztroska młodość zostaje zburzona za sprawą człowieka, który powinien dawać innym przykład jak postępować. Katem jest proboszcz z parafii, do której należy młoda dziewczyna. Autorka w książce o... {} Recenzja książki Nigdy więcej

Kiedy wilk w owczej skórze okazuje się nie być bajką.

5.02.2020
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Książka, która wzbudziła we mnie emocje, wyzwoliła uczucia (nie zawsze te pozytywne), a jednocześnie irytowała swoim przekazem. Książka, która niewątpliwie zapadnie mi w pamięć, chociaż mam co do niej mieszane uczucia. - Ta niepozorna, niezbyt obszerna powieść to spisane przez autorkę jej własne wspomnienia. Wspomnienia drogi, którą przeszła. Ws... {} Recenzja książki Nigdy więcej

Nigdy więcej

20.11.2019
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Hmm... Ciężko jest powiedzieć coś o tej książce. Anna, jako czternastolatka zostaje molestowana przez proboszcza w małej miejscowość, z której pochodzi. Pochodzi z bardzo pobożnej rodziny, codzienne wspólne modlitwy, błogosławieństwo przed każdym wyjściem do szkoły. Dziewczyna jest bardzo dobrą uczennica. I jak to mówią pod latarnią najciemnie... {} Recenzja książki Nigdy więcej

@mrsbookbook@mrsbookbook {}× 1

Moja opinia o książce

Opinie

ZA
2019-10-30
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10

„Nigdy więcej” to głęboko poruszające świadectwo kobiety, która jako nastolatka została skrzywdzona przez księdza. Każda kolejna strona tej historii daje czytelnikowi coraz więcej do myślenia. Sposób, w jaki Anna Zamojska opisuje postępujący proces krzywd, jakie jej wyrządzono sprawia, że aż włos jeży się na głowie, a każdy kto zapoznaje się z tymi wydarzeniami odczuwa bezradność i cierpienie, które towarzyszyło autorce.

Z pewnością nie jest to lekka lektura do poczytania dla odprężenia. Ale nie powinno to zniechęcać do przeczytania tej książki, wręcz przeciwnie. Sądzę, że warto po nią sięgnąć, aby chociaż trochę zastanowić się nad złem tego świata i pochylić nad osobami, które zostały skrzywdzone w taki sposób, jak autorka. Molestowanie nie jest już takim tematem tabu, jak jeszcze kilka czy kilkanaście lat temu, jednak molestowanie przez księży wciąż powoduje, że ludzie odwracają wzrok. Dlaczego tak jest? Dlaczego potrafimy uwierzyć, że przeciętny człowiek czy mąż i rodzic może molestować, a ksiądz nie? Dlaczego wciąż stygmatyzowane są ich ofiary, a nie sprawcy?
Przeczytanie tej książki powinno otworzyć wielu osobom oczy na ten problem. Dzięki temu być może uda się komuś jeszcze pomóc, nim będzie za późno. A właśnie to jest celem Anny Zamojskiej.

Dla mnie czas spędzony z tą książką był czasem wielu przemyśleń. Wiedziałam, że autorka niesamowicie cierpiała, ponieważ czułam to w każdym przeczytanym słowie, potrafiłam także zrozumieć jej poczucie bezradno...

{} | link |
@kat.czyta
2020-04-15
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10
Przeczytane

Kiedy zaczynałam czytać „Nigdy więcej”, wiedziałam, że będzie to trudna i wstrząsająca lektura. Treść sprawiła, że płakałam coraz bardziej z każdą stroną. Mój egzemplarz do tej pory ma ślady łez, nie tylko moich. Można powiedzieć, że serce mi pękło. Byłam ostrzegana, że mam za słabe nerwy, ale musiałam przeczytać. "Nigdy więcej" to STRASZNE świadectwo molestowania czternastoletniej Anny Zalewskiej przez duchownego, katolickiego proboszcza w jednej z wiejskich parafii. W przypadku Ani wszystko odbyło się książkowo. Jej oprawca nie od razu brutalnie przystąpił do swego dzieła. Był postacią poważaną i szanowaną, a w niewielkiej miejscowości ceniono go i lubiano, był nawet przyjacielem rodziny swojej ofiary..
"Nigdy więcej" powinno być obowiązkową lekturą szkolną już w podstawówce, aby dzieci miały świadomość, jak należy reagować na takie zachowania dorosłych, przecież niekoniecznie muszą to być duchowni.

{} | link |
@kamilaxddd
2019-10-29
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10

Prawdziwa historia. Historia Anny,która w wieku czternastu lat doświadczyła rzeczy,które nie powinny mieć miejsca.
Nikt nigdy nie powinien tego doznać.
Anna była molestowana przez proboszcza parafii. Przez tego,który powinien być dobry dla ludzi a nie być  przeciwko nim.
Jej piekło trwało aż dwa lata. Dwa lata bólu i strachu.
Została upokorzona i skrzywdzona. Nie mieści mi się to w głowie. Nigdy nie zrozumiem jak można robić takie rzeczy.
Coraz częściej na jaw wychodzą fakty,które skrywają się za ścianami kościoła. To jest straszne.

Autorka potrafiła zapisać swoją historię i podzielić się nią z nami, z czytelnikami.
Jest to książka o bólu jaki przeżywała, o niesprawiedliwości jakiej doznała i o przebaczeniu.

Anna pomimo tego co się stało potrafiła wybaczyć. Cieszę się z tego,że teraz ma się dobrze.
Ma rodzinę,która ją wspiera a to jest najważniejsze.

{} | link |
@mrsbookbook
2019-11-20
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane Do recenzji

Książka krótka, bo nie całe 180 stron, czyta się bardzo szybko, wręcz się ją pochłania. Nie zawiera brutalnych scen, wszystko jest opisane bardzo łagodnie, wręcz spokojnie. A jednak czytelnik odczuwa bezsilność i smutek.

Z drugiej strony trochę denerwowałam się na zachowanie Ani. Lecz nie jest to wymyślona historia tylko prawdziwe życie. Życie autorki, która pomimo tego, co ją spotkało ma odwagę by o tym głośno mówić.

Książka jest warta uwagi i mam nadzieję, że jeśli są osoby, które tak jak Ania były molestowane lub są, nie tylko przez księży, to przestaną się bać i zgłoszą się na policję, by swoim przykładem ostrzec innych.

{} | link |
@dominika.nawidelcu
2019-11-08
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane

„Nigdy więcej” nie jest łatwą książką, to relacja z traumy, pełna ciężkich emocji i niemożliwych do zaakceptowania sytuacji. Mimo wszystko naprawdę warto po nią sięgnąć. Dzięki temu, że autorka unika wulgarnych szczegółów, jej relacja nadaje się do czytania również przez nastoletnie osoby. Szokuje, ale też daje do myślenia.

{} | link |
@verity
2020-05-17
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 5 /10
Przeczytane
@Zaczytane_koty
2020-04-17
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane
@Marguerita
2020-03-25
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane 2019
@kasia.rzymowska
2020-02-05
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane
@jelonka11
2020-02-04
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 6 /10
Przeczytane
@Smallbookworld
2020-01-19
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10
Przeczytane
@Iwona_Nocon
2019-11-07
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 5 /10
Przeczytane
@w.moich.kregach
2019-12-02
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane
@cherryladyreads
2019-10-28
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane
@Zaczytane_Strony
2019-10-23
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10
Przeczytane
Zaloguj się aby zobaczyć więcej

Co czytać po książce “Nigdy więcej”- Anna Zamojska

Książka Gdybyś tylko wiedziała
Gdybyś tylko wiedziała Hannah Beckerman
{}7.8/10
Tajemnica sprzed lat, która niszczy rodzinę. Czy prawda za...
Książka Turbulencja
Turbulencja Dariusz Kulik
{}8.3/10
Szanowni Państwo, mówi kapitan, witamy na pokładzie Turbul...
Książka Za moje krzywdy
Za moje krzywdy Ewa Lenarczyk
{}8.3/10
Wciągająca historia o ciemnych stronach ludzkiej psychik...
Książka Miłość aż po rozwód
Miłość aż po rozwód Kinga Gąska
{}7.2/10
Trzy kobiety, które łączy ten sam mężczyzna. Dla jednej był...
Książka Załatw pogodę, ja zajmę się resztą
Załatw pogodę, ja zajmę się... Renata Frydrych
{}7.6/10
Pierwsza TAKA komedia romantyczna! Odnajdziesz w niej siebie...

Cytaty z książki

O nie! Książka Nigdy więcej. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
nakanapie.pl
{} {} {}
O nas Kontakt Pomoc Polityka prywatności Regulamin
© 2020 nakanapie.pl
Zrobione z {} na Pradze Południe