Nowenna o przemianę i nawrócenie współmałżonka

Gabriela Pindur
Książka Nowenna o przemianę i nawrócenie współmałżonka
Książka Nowenna o przemianę i nawrócenie współmałżonka
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Szczęśliwe małżeństwo jest jedną z tych wartości, które człowiek ceni sobie najbardziej. Jednak w dzisiejszym świecie niewielu ludziom udaje się zbudować trwały i szczęśliwy związek małżeński. Dzieje się tak dlatego, że coraz mniej osób odkrywa i rozumie biblijny model małżeństwa i rodziny chrześcijańskiej, a co za tym idzie, niewielu buduje swoje małżeństwo w oparciu o biblijne zasady. Nie jest to z pewnością łatwe, ponieważ małżeństwo w dzisiejszych czasach coraz częściej staje w obliczu przeróżnych zagrożeń i trudności, które musimy świadomie przezwyciężyć i pokonać dla dobra i szczęścia nas oraz naszych dzieci. Zagrożenia te są dziełem szatana, który doskonale wie, że kiedy zburzy nasze małżeńskie, osobiste szczęście, za jednym zamachem zniszczy też naszą duchowość i więź z Bogiem.
Wielu małżonków doświadcza w swoim życiu cierpienia, zranień i innych trudności, z którymi sami nie mogą sobie poradzić. Jedynym ratunkiem jest wtedy Jezus, którego możemy prosić o pomoc, o przemianę i nawrócenie współmałżonka, o odnowienie miłości małżeńskiej, o mądrość, cierpliwość i umiejętność czekania. O to wszystko możemy prosić Jezusa w modlitwie w formie nowenny.

Zanim Jezus wstąpił do nieba polecił uczniom, aby pozostali w Jerozolimie i “oczekiwali obietnicy Ojca” (Dz 1,4). Uczniowie wraz z Maryją przebywali w Wieczerniku i tam „trwali jednomyślnie na modlitwie” (Dz 1,14). Dziewięć dni później „obietnica Ojca” – Duch Święty, zstąpił na nich i umocnił do głoszenia Dobrej Nowiny. I to właśnie była pierwsza „nowenna” (z łac. novem = dziewięć), która już od czasów rzymskich była przez chrześcijan odprawiana w różnych szczególnych intencjach.
Nowenna jako akt wiernego trwania przed Bogiem na codziennej modlitwie skupionej na jakiejś konkretnej sprawie czy trosce pomaga wyciszyć się i otworzyć na działanie Bożej łaski i na Jego natchnienia, aby móc w konkretnej sytuacji życiowej usłyszeć Jego głos w sobie, Jego odpowiedź, jakiej udziela On na zanoszone do Niego modlitwy.
Data wydania: 2011-08-10
ISBN: 978-83-7030-754-7, 9788370307547
Wydawnictwo: Księgarnia Św. Jacka
Stron: 48

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe


Ogłoszenia

{}
Dodaj ogłoszenie
za darmo!
Używane książki mają duszę. Zamiast kupować w sklepie, zajrzyj na naszą stronę z ogłoszeniami. Książkowe zero-waste? Kupuj używane, sprzedawaj niechciane.

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Nowenna o przemianę i nawrócenie współmałżonka nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Co czytać po książce “Nowenna o przemianę i nawrócenie współmałżonka”- Gabriela Pindur

Książka Wszystkie moje troski i kłopoty część 1
Wszystkie moje troski i kło... Gabriela Pindur
Pierwsza część modlitewnika dla dzieci pt. Wszystkie moje tr...
Książka Wszystkie moje troski i kłopoty. Część 2. Modlitewnik dla dzieci
Wszystkie moje troski i kło... Gabriela Pindur
Druga część modlitewnika dla dzieci pt. Wszystkie moje trosk...
Książka Nowenna do Przemienienia Pańskiego o przemianę i nawrócenie dziecka
Nowenna do Przemienienia Pa... Gabriela Pindur
W dzisiejszym świecie jest wielu „Herodów”, którzy czyhają n...
Książka Nowenna o umiejętność przebaczenia i darowania krzywd
Nowenna o umiejętność przeb... Gabriela Pindur
Św. Piotr pytał Chrystusa: „ile razy mam przebaczyć, gdy m...
Książka Modlitwy do błogosławionego Jana Pawła II
Modlitwy do błogosławionego... Gabriela Pindur
Kiedy podczas pogrzebu Jana Pawła II kardynał Joseph Ratzi...

Cytaty z książki

O nie! Książka Nowenna o przemianę i nawrócenie współmałżonka. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc Polityka prywatności Regulamin
© 2021 nakanapie.pl
Zrobione z {} na Pradze Południe