O bogu Sokratesa i inne pisma

"Apulejusz z Madaury"
O bogu Sokratesa i inne pisma
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Pierwsze polskie wydanie pism filozoficznych Apulejusza, zwanego Platończykiem, przedstawiciela filozofii późnoantycznej (średniego platonizmu). Kazimierz Pawłowski - najwybitniejszy w Polsce znawca myśli Apulejusza - przełożył z łaciny traktat O bogu Sokratesa, rozprawę O Platonie i jego nauce, traktat O świecie oraz Pseudo-Apulejusza dialog Asklepiusz, czyli rozmowa z Hermesem Trismegistosem. Tłumaczenie opatrzył bardzo obszernym wstępem, stanowiącym kompendium wiedzy o filozofie, jego poglądach i badaniach nad nimi, oraz komentarzami ułatwiającymi zrozumienie tekstu i indeksami.
Data wydania: 2002
ISBN: 978-83-01-13915-5, 9788301139155
Wydawnictwo: Naukowe PWN
Seria: Biblioteka Klasyków Filozofii
Stron: 239

Autor

"Apulejusz z Madaury" "Apulejusz z Madaury"
Urodzony w 125 roku
W wersji łacińskiej: Lucius Apuleius urodził się w Madaurze w zachodniej Numidii (dziś Maroko), która wówczas była podporządkowana Imperium Rzymskiemu. Imię Lucjusz nie jest pewne - zostało mu przypisane w dużo późniejszych wydaniach jego dział. Był...

Pozostałe książki:

Metamorfozy albo Złoty osioł ; Apologia czyli w obronie własnej Księga o magii Apologia, czyli W obronie własnej księga o magii Amor i Psyche
Wszystkie książki "Apulejusz z Madaury"

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka O bogu Sokratesa i inne pisma nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka O bogu Sokratesa i inne pisma. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2021 nakanapie.pl