O Nowym Roku i Młynarzu Sylwestrze

Lucyna Krzemieniecka
Książka O Nowym Roku i Młynarzu Sylwestrze
Książka O Nowym Roku i Młynarzu Sylwestrze
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

"Przyszła do młyna wdowa kletowa, co gromadkę dzieci w biednej chacie chowa, i prosi: - Młynarzy Sylwestrze, zmielcie żyta worek, zapłacę po niedzieli, niechybi we wtorek. A młynarz na to złym slowem cisnął: - To przyjdźcie po niedzieli, to się wam wtedy zmieli. Wdowa Kletowa westchnęła, jak by ją kto mieczem ugodził, i podreptała do swej biednej chatki. Aż ludziska zaczęli stronić od młynarza i jeden z drugim tak sobie powtarzał: -Odmłynarzowego mówienia boli jak od uderzenia. Przykro było żyć człowiekowi bez przyjaźni ludzkiej. Toteż i młynarzowi Sylwestrowi markociło się wielce. Aż raz matuli swej tak się użalił: - Matko, zbrzydła mi już praca, nikt się do mnie nie uśmiechnie, każdy się odwraca... Spojrzała na synka matula łaskawie, pogładziła go czule po głowie, po rękawie i powiada: - Żeby cię też ten Nowy Roczek odmienił, syneńku Sylwestreńku, zaraz by było wszystko inaczej. A mieszka ten Nowy Rok za lasem, za górą, za grudniową wichurą... Mieszka w domku małym, co jest w nim okienko-zmienko. A to okienko każdemu inne się widzi. Poszedłbyś tam, zapukał. Jeśli się okienko zlociście rozświeci, wchodź śmiało do środka, będzie Nowy Roczek dla ciebie łaskawy."  
Data wydania: 1962
ISBN: 83-10-08495-1, 8310084951
Wydawnictwo: NASZA KSIĘGARNIA (WNK)
Seria: Moje książeczki
Kategoria: Dla dzieci
Stron: 21

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe


Ogłoszenia

{}
Dodaj ogłoszenie
za darmo!
Używane książki mają duszę. Zamiast kupować w sklepie, zajrzyj na naszą stronę z ogłoszeniami. Książkowe zero-waste? Kupuj używane, sprzedawaj niechciane.

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę O Nowym Roku i Młynarzu Sylwestrze? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka O Nowym Roku i Młynarzu Sylwestrze. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj

Książki, recenzje, ogłoszenia, społeczność!

Znajdziesz tu wszystko, czego potrzebuje każdy wielbiciel książek. Załóż konto i korzystaj w pełni ze wszystkich możliwości serwisu.
Zarejestruj się
{}