O poezji Wisławy Szymborskiej : świat w stanie korekty

Wojciech Ligęza
O poezji Wisławy Szymborskiej : świat w stanie korekty
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Wojciech Ligęza - historyk literatury, krytyk literacki, pracownik naukowy Uniwersytetu Jagiellońskiego - w swojej najnowszej książce proponuje całościową interpretację twórczości W. Szymborskiej od debiutu po ostatnio wydane wiersze. Z analizy języka poetyckiego noblistki wyłania się obraz jej stosunku do świata, drugiego człowieka, natury, historii, życia i śmierci. Tytułowa metafora odnosi się do najważniejszych pytań, jakie stawia ta poezja - o sens istnienia człowieka we wszechświecie.

Data wydania: 2002
ISBN: 978-83-08-03191-9, 9788308031919
Wydawnictwo: Literackie
Kategoria: Filozofia
Stron: 386

Autor

Wojciech Ligęza Wojciech Ligęza
Urodzony 24 lipca 1951 roku w Polsce (Nowy Sącz)
Prof. dr. hab. Wojciech Ligęza to często publikujący na łamach „Akcentu” historyk literatury, krytyk, eseista, kierownik Katedry Historii Literatury Polskiej XX Wieku na Wydziale Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego, członek zarządu krakowskiego...

Pozostałe książki:

Nieoczywistość "Tu jestem / zamieszkuję własne życie". Studia i szkice o twórczości Anny Frajilch Pod kreską Wybór poezji
Wszystkie książki Wojciech Ligęza

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę O poezji Wisławy Szymborskiej : świat w stanie korekty? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka O poezji Wisławy Szymborskiej : świat w stanie korekty. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2021 nakanapie.pl