O rozsądku i jego szaleństwach

Robert Piłat
O rozsądku i jego szaleństwach
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

W czasach, gdy mniemanie o ludzkiej naturze przenika gorycz, a namysł nad rolą wartości i ideałów wybrzmiewa śmiesznie, pora pokazać, że sztuka filozoficznej refleksji to nie bujanie w obłokach, ale sposób na uczynienie życia bogatszym.

Ta książka to antidotum na cyniczną codzienność podporządkowaną wymogom „zdrowego rozsądku”. W każdym z 31 lekkich, choć pełnych erudycji esejów autor zastanawia się nad znaczeniem wartości – tych górnolotnych i tych przyziemnych – dla bycia współczesnym człowiekiem. Nie ogranicza się przy tym do samej filozofii, lecz swobodnie sięga do dzieł kultury, literatury i sztuki, by pokazać, że refleksyjność to nieodzowna cecha każdego człowieka o szerokich horyzontach, a między wzniosłymi ideałami a codziennym życiem toczy się gra, którą możemy wygrać.

Data wydania: 2019-11-05
ISBN: 978-83-01-20918-6, 9788301209186
Wydawnictwo: PWN - Naukowe PWN
Kategorie: Etyka, Filozofia
Stron: 282
dodana przez: chudini0505

Autor

Robert Piłat Robert Piłat
Urodzony 5 maja 1959 roku w Polsce (Warszawa)
Robert Piłat – polski filozof, wykładowca akademicki, profesor nauk humanistycznych, autor licznych książek, tłumaczeń i podręczników. Pracownik Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Specjalizuje się w filozofii umysłu, epistemolo...

Pozostałe książki:

Krzywda i zadośćuczynienie Formy reprezentacji umysłowych O istocie pojęć O pułapkach poznania O rozsądku i jego szaleństwach
Wszystkie książki Robert Piłat

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka O rozsądku i jego szaleństwach nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka O rozsądku i jego szaleństwach. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
© 2007 - 2024 nakanapie.pl