Krzywda i zadośćuczynienie

Robert Piłat
10 /10
Ocena 10 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza
Krzywda i zadośćuczynienie
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
10 /10
Ocena 10 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza

Opis

Pojęciem centralnym europejski etyki jest dobro. Zło przedstawiane jest na ogół jako wyjątek i odstępstwo. Tym samym zło ma w sobie zawsze cos z niebytu. O złu trudno mówić w sposób artykułowany; wymyka się kategoriom dyskursu ukształtowanym przez filozoficzną tradycję. Podstawowym zadaniem głównych systemów etycznych była odpowiedź na pytanie: Jak żyć, żeby nie popełniać zła? W cieniu pozostało pytanie: Co począć ze złem już wyrządzonym? Nie ma powodu, by sądzić, że kiedykolwiek przestaniemy krzywdzić i krzywd doznawać. Dlatego powinniśmy wiedzieć nie tylko jak unikać zła, lecz co czynić, kiedy ono stało się już faktem - częścią życia.
Data wydania: 2003
ISBN: 978-83-7388-038-2, 9788373880382
Wydawnictwo: IFIS - Instytut Filozofii i Socjologii PAN

Autor

Robert Piłat Robert Piłat
Urodzony 5 maja 1959 roku w Polsce (Warszawa)
Robert Piłat – polski filozof, wykładowca akademicki, profesor nauk humanistycznych, autor licznych książek, tłumaczeń i podręczników. Pracownik Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Specjalizuje się w filozofii umysłu, epistemolo...

Pozostałe książki:

Krzywda i zadośćuczynienie Formy reprezentacji umysłowych O istocie pojęć O pułapkach poznania O rozsądku i jego szaleństwach
Wszystkie książki Robert Piłat

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Krzywda i zadośćuczynienie? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie i dyskusje

@expilo
@expilo
2008-05-29
10 /10

Miałem dłuuugą przerwę w lekturach filozoficznych i nagle to. Książka Roberta Piłata, tego który w dwójce prowadził chyba najlepszy program t.j. Sowę Minerwy. Niestety, najwyraźniej okazał się za dobry. Tak jak ta książka. Czy ktoś jeszcze ją przeczytał? Mam wrażenie, że wszyscy żyjemy całkiem bezrefleksyjnie. Gdyby ktoś chciał to zmienić to polecam zacząć właśnie od niej.

| link |

Cytaty z książki

O nie! Książka Krzywda i zadośćuczynienie. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
© 2007 - 2024 nakanapie.pl