Obejmie wszystko pamięć

Joanna Gawrych-Skrzypczak
7.3 /10
Ocena 7.3 na 10 możliwych
Na podstawie 3 ocen kanapowiczów
Obejmie wszystko pamięć
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7.3 /10
Ocena 7.3 na 10 możliwych
Na podstawie 3 ocen kanapowiczów

Opis

Przeszłość skrywa wiele tajemnic. Być może nadszedł już czas, aby je odkryć? Życie w Miętach upływa w atmosferze pełnej spokoju – Anna odnalazła szczęście u boku Łukasza, razem wychowują syna, a prowadzony przez nich pensjonat cieszy się popularnością. Aśka układa sobie życie we Włoszech wraz z ukochanym. Jednak przeszłość nie daje o sobie zapomnieć i powraca w najmniej spodziewanym momencie. Łukasz postanawia otworzyć galerię upamiętniającą przedwojenną historię dworku. Poszukiwania śladów dawnych mieszkańców podejmie się Wiktoria – antykwariuszka, wraz z pomocą Charlesa – brytyjskiego biznesmena i właściciela kolekcji obrazów. Czy spotkanie tej dwójki coś zmieni? Jakie tajemnice kryją w sobie dawne zdjęcia odnalezione przez przypadek i kim jest adresat anonimowych listów, które od niedawna otrzymują mieszkańcy Mięt? Czy niespodziewany powrót przyjaciółki Anny z Włoch oznacza, że po raz kolejny źle ulokowała uczucia? A może przewrotny los szykuje dla niej niespodziankę? Najpiękniejsze chwile to te, które się jeszcze nie wydarzyły…
Data wydania: 2019-09-18
ISBN: 978-83-66381-47-6, 9788366381476
Wydawnictwo: Czwarta Strona
Cykl: Księżyc jest kobietą, tom 3
Stron: 352
Mamy 1 inne wydanie tej książki

Autor

Joanna Gawrych-Skrzypczak Joanna Gawrych-Skrzypczak Zadebiutowała dość późno, gdy po przeczytaniu jakiejś książki stwierdziła „Też tak potrafię”. I napisała – przepiękną i przejmującą powieść, w której współczesna historia głównej bohaterki przeplata się z przeszłością i wątkami rodzinnymi z okresu w...

Pozostałe książki:

Może kiedyś, innym razem Obejmie wszystko pamięć Księżyc jest kobietą
Wszystkie książki Joanna Gawrych-Skrzypczak

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Obejmie wszystko pamięć? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie i dyskusje

@Bibliotecznie
2019-09-10
8 /10
Przeczytane

Trzeci i ostatni tom cyklu Księżyc jest kobietą autorstwa Joanny Gawrych – Skrzypczak to wielowątkowa historia, z której wyczytać można między innymi, jak ważna jest dla nas przeszłość. Jaki wpływ na teraźniejszość mają podejmowane w przeszłości decyzje. I jak losy nieznanych sobie ludzi mogą się zazębiać.

Podczas lektury mamy możliwość śledzenia trzech wątków głównych. We współczesnym Poznaniu mieszka Wiktoria, dla której dorosły już syn Tomek jest całym światem. Kobieta pracuje w antykwariacie Teofila Łabęckiego, do którego ze zleceniem zgłasza się Łukasz Zarębski. Łukasz zaś to mąż Anny, z którą mężczyzna mieszka w Miętach wraz z synkiem Tadzikiem, panią Anielą i matką Anny, Katarzyną. Łukasz zdecydował się odnowić sąsiadujący z Miętami majątek Dolody i utworzyć tam ekspozycję prac pewnego polskiego malarza, czym miałaby się zająć właśnie Wiktoria. Czy kobieta podejmie się tego zadania? Jak zmieni się jej dotychczasowe życie? Jaką nowinę wyjawi jej Tomek? I kim jest Charles, który pewnego dnia pojawi się w Dolodach?

W kolejnych rozdziałach poznajemy bohaterów żyjących w przedwojennym i powojennym Paryżu i Poznaniu oraz wspomnianych Dolodach, gdzie obserwujemy m.in. rodzinę Biełozorskich i Nadieżdę Simonow oraz Pierre’a i Yvonne.
Bohaterów jest sporo i początkowo wydaje się, że nie mają oni ze sobą żadnego związku. Jednak im bardziej zagłębiamy się w fabułę, tym więcej widać powiązań.

Autorka poruszyła w powieści wiele bliskich ludziom tematów...

| link |
KA
@Kama_19
2020-02-01
7 /10
Przeczytane

Przyznaję, że dotychczas nie przeczytałam pierwszej części. Zaczęłam czytanie cyklu od części drugiej, która wciągnęła mnie na tyle, że gdy pojawiła się część trzecia to również po nią sięgnęłam.
I tak poznani przez nas w poprzedniej części Anna i jej mąż Łukasz prowadzą pensjonat w Miętach. W sąsiadującym majątku Doloty chcą utworzyć ekspozycję malarstwa w czym ma im pomóc Wiktoria, która pracuje w poznańskim antykwariacie oraz samotnie wychowuje syna Tomka. Mamy również opisany wątek Charlesa kolekcjonera obrazów oraz Jolanty - przyjaciółki Anny.
Akcja książki toczy się dwutorowo, bo oprócz czasów współczesnych jest również przedwojenny i powojenny Paryż, Poznań oraz majątek Doloty gdzie zamieszkuje rodzina Biełozorskich i Nadieżda Simonow oraz Pierre’a i Yvonne.
W powieści opisano sporo tematów (miłość, zdrada, wojna) i trudnych wyborów dokonywanych przez bohaterów.
Nie wiem, co się na to złożyło, ale druga część wciągnęła mnie bardziej, więc mam mieszane uczucia.

| link |
@malgosia311
2020-03-07
7 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka Obejmie wszystko pamięć. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat

Pozostałe książki z cyklu

Księżyc jest kobietą
Księżyc jest kobietą
Joanna Gawrych-Skrzypczak
7/10
Wspaniała opowieść, w której współczesne życie przeplata się z burzliwą historią. Mięty przed wojną ...
Może kiedyś, innym razem
Może kiedyś, innym razem
Joanna Gawrych-Skrzypczak
8/10
Anna, właścicielka pensjonatu i stadniny koni w Miętach, nie może ułożyć sobie życia.Niepowodzenie w...
© 2007 - 2024 nakanapie.pl