Obóz zagłady w Bełżcu w relacjach ocalonych i zeznaniach polskich świadków

Dariusz Marian Libionka, Robert Kuwałek
Obóz zagłady w Bełżcu w relacjach ocalonych i zeznaniach polskich świadków
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Oddawany do rąk Czytelnika tom jest pierwszym wydawnictwem źródłowym przygotowywanym przez Państwowe Muzeum na Majdanku poświęconym niemieckim obozom zagłady, które funkcjonowały pod kryptonimem "Aktion Reinhardt". Zamieszczamy w nim materiały dotyczące obozu zagłady w Bełżcu – nieliczne świadectwa ocalonych oraz zeznania polskich świadków. Łączy je czas i miejsce powstania: zdecydowana większość z nich została złożona w Polsce w latach 1945–1946. Relacje ocalonych pochodzą od dwóch uciekinierów z obozu: Rudolfa Redera ze Lwowa i Chaima Hirszmana z Janowa Lubelskiego. Byli jedynymi spośród ponad 435 tysięcy deportowanych do Bełżca, którzy uniknęli śmierci i przeżyli okupację.
Data wydania: 2013
ISBN: 978-83-62816-10-1, 9788362816101
Wydawnictwo: Państwowe Muzeum na Majdanku
Stron: 272

Autor

Dariusz Marian Libionka Dariusz Marian Libionka
Urodzony 25 czerwca 1963 roku w Polsce (Bielsko-Biała)
Dariusz Marian Libionka – polski historyk, doktor habilitowany nauk społecznych, profesor nadzwyczajny w Instytucie Filozofii i Socjologii Polskiej Akademii Nauk. Absolwent Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego (1991). W latach 1994-1998 pracował j...

Pozostałe książki:

ŻYDZI W POWSTAŃCZEJ WARSZAWIE Holocaust Studies and Materials 2010 Bohaterowie, hochsztaplerzy, opisywacze. Wokół Żydowskiego Związku Wojskowego Zagłada Żydów w Generalnym Gubernatorstwie Akcja Reinhardt. Zagłada Żydów w Generalnym Gubernatorstwie
Wszystkie książki Dariusz Marian Libionka

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Obóz zagłady w Bełżcu w relacjach ocalonych i zeznaniach polskich świadków? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Obóz zagłady w Bełżcu w relacjach ocalonych i zeznaniach polskich świadków. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl