Obraz i społeczeństwo. Społeczne ramy kultury artystycznej

Barbara Lewicka, Marek S. Szczepański
Obraz i społeczeństwo. Społeczne ramy kultury artystycznej
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Książka Obraz i społeczeństwo. Społeczne ramy kultury artystycznej jest zbiorem refleksji z zakresu socjologii kultury artystycznej.

Autorzy koncentrują się na malarstwie i filmie, wychodząc z założenia, że te sztuki wizualne stanową znakomity punkt otwarcia dla socjologicznych rozważań. Kolejne prace z tej serii planują poświęcić literaturze i architekturze, muzyce i fotografii, w przyszłości być może również temu, co nazywa się dziś kulturą cyfrową. Rozważają też poświęcenie odrębnego tomu sztuce polskiej, którą w tej publikacji całkowicie pominęli.

Publikacja zachęca do własnych poszukiwań relacji między sztuką a społeczeństwem, a także podróży śladem niezapomnianych tematów kinowych czy tropem wielkich dzieł malarstwa.

[…] wymienione studium wzbudziło moje żywe zainteresowanie i traktuję jako z jednej strony znamienną, specyficzną, a z drugiej strony w sensie naukowo-akademickim ważną wypowiedź.

[…] mam nadzieję, że praca ta zostanie rozpowszechniona. Powinna cieszyć się zainteresowaniem różnych potencjalnych czytelników, zarówno pracowników naukowych oraz studentów nauk humanistycznych i społecznych, jak i tych bardziej zróżnicowanych odbiorców, których w ogóle interesują zagadnienia społeczno-kulturowe. Wzbogaci naszą podzielaną wiedzę i wyobraźnię, jest po prostu potrzebna.

Z recenzji Prof. dr. hab. Krzysztofa Frysztackiego

Data wydania: 2020-01-29
ISBN: 978-83-01-20841-7, 9788301208417
Wydawnictwo: Naukowe PWN
Kategoria: Sztuka
Stron: 172

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Obraz i społeczeństwo. Społeczne ramy kultury artystycznej aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Obraz i społeczeństwo. Społeczne ramy kultury artystycznej. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl