Obrót prawny z zagranicą w sprawach cywilnych i karnych

Jan Ciszewski
Obrót prawny z zagranicą w sprawach cywilnych i karnych
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Trzecią edycję tej znanej na rynku wydawniczym książki spowodowały znaczne zmiany polskiego prawa zarówno wewnętrznego, jak i międzynarodowego, jakie nastąpiły w okresie od wydania poprzedniego - przede wszystkim ukazanie się w 2002 roku nowego rozporządzenia Ministra Sprawiedliwości w sprawie szczegółowych czynności sądów w sprawach z zakresu międzynarodowego postępowania cywilnego oraz karnego w stosunkach międzynarodowych, które stanowi zasadniczą cześć książki. Jest to akt prawny niezwykle ważny, zawiera bowiem przepisy dotyczące m.in. uwierzytelnienia dokumentów przeznaczonych do użytku za granicą, zasad korespondencji z przedstawicielami dyplomatycznymi i urzędami konsularnymi państw obcych w Polsce, doręczania pism podmiotom korzystającym z immunitetu dyplomatycznego lub konsularnego, wzywania stron, świadków i biegłych zamieszkałych za granicą, ustalania obywatelstwa, wniosków sądów polskich i organów państw obcych o dokonanie czynności w drodze pomocy prawnej, występowania o wydanie osób ściganych lub skazanych przebywających za granicą - wraz z wzorami pism, które stanowią załączniki do rozporządzenia. Znaczną część książki zajmują także wykazy umów międzynarodowych, których stroną jest Polska, wykazy sądów państw obcych, wykazy przedstawicielstw dyplomatycznych i urzędów konsularnych itp. instytucji. Wszystkie informacje zostały zaktualizowane zgodnie z aktualnym stanem oraz ustaleniami podjętymi z państwami zagranicznymi. Książka uwzględnia stan prawny na dzień 15 kwietnia 2002 r. Ze względu na zakres przepisów i informacji - książka może pełnić rolę swoistego przewodnika dla praktyków zajmujących się międzynarodowym postępowaniem cywilnym lub karnym w stosunkach międzynarodowych. Jej autorem jest - znany z wielu publikacji o tej tematyce - dyrektor Departamentu Współpracy Międzynarodowej i Prawa Europejskiego Ministerstwa Sprawiedliwości, Jan Ciszewski.
Data wydania: 2002
ISBN: 978-83-7334-047-3, 9788373340473
Wydawnictwo: LexisNexis Wydawnictwo Prawnicze
Mamy 4 inne wydania tej książki

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Obrót prawny z zagranicą w sprawach cywilnych i karnych nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Obrót prawny z zagranicą w sprawach cywilnych i karnych. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2021 nakanapie.pl