Ocena i rozwój umiejętności pracowniczych

Małgorzata Kossowska
Ocena i rozwój umiejętności pracowniczych
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Książka stanowi zbiór tekstów poświęconych problemom oceny i rozwoju umiejętności pracowników. Jej celem jest dostarczenie rzetelnej wiedzy z zakresu doradztwa personalnego - zarówno teoretycznej, jak i praktycznej, mającej dopomóc pracownikom działów kadr w profesjonalnym wykonywaniu ich obowiązków, z pełną świadomością możliwych pułapek i ograniczeń. Książka powstała bowiem z myślą o osobach trudniących się sprawami rekrutacji, selekcji, ocen pracowniczych, szkolenia i rozwoju personelu różnych szczebli -od stanowisk podstawowych po stanowiska menedżerskie. Pozycja ta powinna być zatem traktowana jako kompendium wiedzy na temat psychologicznych aspektów oceny, przydatne przede wszystkim - aczkolwiek nie tylko - osobom od niedawna trudniącym się tą problematyką, oraz punkt wyjścia do dalszych poszukiwań dla osób bardziej zaawansowanych. Podstawowym założeniem autorki jest zaakcentowanie wymiaru praktycznego przekazywanej wiedzy. Stąd w książce znalazło się omówienie najważniejszych zasad oceny i rozwoju personelu, poparte - z jednej strony - wiedzą teoretyczną, a z drugiej - przykładami praktycznymi. Dodatkowo zaprezentowane w niej zostały najpopularniejsze metody służące ocenie psychologicznych umiejętności pracowniczych - podstawy teoretyczne, przykłady wykorzystania, możliwości ich zastosowania. Większość z metod wykorzystywanych do oceny potencjału pracowników stanowi także podstawę kierowania ich rozwojem, dlatego na ten aspekt zwrócono szczególną uwagę. Ważnym założeniem autorki jest też pokazanie ograniczeń w stosowaniu gotowych - standardowych - metod psychologicznych oraz udzielenie wskazówek dotyczących tego, jak wypracować własne - pasujące do danej firmy - sposoby postępowania.
Data wydania: 2001
ISBN: 978-83-7287-004-9, 9788372870049
Wydawnictwo: AKADEMIA

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Ocena i rozwój umiejętności pracowniczych? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Ocena i rozwój umiejętności pracowniczych. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2021 nakanapie.pl