Szkolenia pracowników a rozwój organizacji

Małgorzata Kossowska, Iwona Sołtysińska
Szkolenia pracowników a rozwój organizacji
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Książka jest kompendium wiedzy teoretycznej z zakresu tworzenia polityki szkoleniowej, projektowania, przeprowadzania i oceny szkoleń oraz utrwalania ich efektów. Jest także praktycznym poradnikiem zawierającym przykłady zastosowania prezentowanych metod, kwestionariuszy, ankiet i innych narzędzi dla trenerów. Autorki omawiają zagadnienia związane ze szkoleniami z uwzględnieniem perspektywy organizacyjnej i pokazują, w jaki sposób szkolenie wpływa na rozwój całej firmy. Omawiając poszczególne etapy szkoleń, wskazują na ich związki z innymi funkcjami w organizacji oraz z zarządzaniem kompetencjami, wiedzą, zmianą i projektem. Przedstawiają proces nabywania kompetencji, uwzględniając specyfikę konkretnych sytuacji, m.in. pracy z małą grupą, a także zwracając uwagę na psychologiczne aspekty prowadzenia różnych typów szkoleń. Publikacja jest przeznaczona dla trenerów, menedżerów i specjalistów ds. personalnych oraz osób odpowiedzialnych za tworzenie polityki szkoleń i rozwoju pracowników. Może być również wartościowym źródłem wiedzy dla studentów zarządzania zasobami ludzkimi.
Adresaci:
trenerzy, pracownicy działów szkoleń, menedżerowie ds. personalnych, studenci zarządzania zasobami ludzkimi i kadra naukowa.
Data wydania: 2002
ISBN: 978-83-88597-73-2, 9788388597732
Wydawnictwo: Wolters Kluwer Polska - ABC

Autor

Małgorzata Kossowska Małgorzata Kossowska
Urodzona 22 lipca 1968 roku w Polsce
Małgorzata Kossowska – profesor nauk społecznych, członek korespondent Polskiej Akademii Nauk od 2016 roku, dyrektor Instytutu Psychologii Uniwersytetu Jagiellońskiego. Jej specjalnością naukową jest psychologia poznania społecznego. W 1996 roku ...

Pozostałe książki:

Ocena i rozwój umiejętności pracowniczych Psychologia dla trenerów Szkolenia Tolerancja w czasach niepewności Człowiek w obliczu pandemii
Wszystkie książki Małgorzata Kossowska

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Szkolenia pracowników a rozwój organizacji? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Szkolenia pracowników a rozwój organizacji. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl