Oczy zachodzące szkarłatem

Wojciech Czernek
8 /10
Ocena 8 na 10 możliwych
Na podstawie 9 ocen kanapowiczów
Oczy zachodzące szkarłatem
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8 /10
Ocena 8 na 10 możliwych
Na podstawie 9 ocen kanapowiczów

Opis

Z dala od cywilizacji, u podnóża gór, wyrósł ośrodek wypoczynkowy.
A w nim kilkoro ludzi uwięzionych przez zamieć śnieżną, zdanych tylko i wyłącznie na siebie.
Strach, niepewność i... Morderstwo.
Nadchodzi coś mrocznego, coś wyjątkowego... A Ty będziesz na to patrzeć...
Misternie uknuta intryga, przeszłość upominającą się o swoje w najmniej spodziewanym momencie i samozwańczy detektyw, dla którego każda poszlaka jest cenna na wagę złota.
Poznajcie Oczy zachodzące szkarłatem i dajcie się wciągnąć do gry o... Życie!
Oglądaj się za siebie, bo nigdy nie wiesz, kiedy trzeba będzie zapłacić za swoje grzechy.
Data wydania: 2020-11-16
ISBN: 978-83-959020-9-3, 9788395902093
Wydawnictwo: Feniks
Stron: 330
dodana przez: syl_wia_88

Autor

Wojciech Czernek Wojciech Czernek
Urodzony w 1988 roku w Polsce (Bielsko-Biała)
Wojciech Czernek - absolwent Bielskiej Szkoły Przemysłowej na kierunku technik ochrony środowiska. Mąż i ojciec, patrzący w przyszłość z szerokim uśmiechem. Autor dwóch powieści „Amour Fou” z 2018 roku oraz „Lot Ikara” z 2019 roku. Gość międzynarodo...

Pozostałe książki:

Niepokorne dusze
Wszystkie książki Wojciech Czernek

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Pensjonat, grupka ludzi i tajemnicze morderstwo

13.01.2021
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Z dala od cywilizacji, u podnóża gór, wyrósł ośrodek wypoczynkowy. A w nim kilkoro ludzi uwięzionych przez zamieć śnieżną, zdanych tylko i wyłącznie na siebie. Strach, niepewność i... Morderstwo. Nadchodzi coś mrocznego, coś wyjątkowego... A Ty będziesz na to patrzeć... Misternie uknuta intryga, przeszłość upominającą się o swoje w najmniej spodzi... {} Recenzja książki Oczy zachodzące szkarłatem

Książka trzymająca do końca w napięciu.

1.01.2021
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Musze przyznać, że spodziewałam się akcji typu rzeź, flaki, ktoś bez głowy albo oka, lecz jakie było moje zaskoczenie, kiedy obeszło sie bez tego, ale napięcie pozostawiono. Takiego kryminału to ja dawno nie czytałam. Pomimo, że akcja dzieje się w jednym miejscu, czyli domu gdzieś w górach dokładnie Szczyrk, do którego nie ma dostępu, ponieważ spa... {} Recenzja książki Oczy zachodzące szkarłatem

@mamawmkesie@mamawmkesie {}× 2

"Oczy zachodzące szkarłatem"

10.12.2020
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Mroźny, zaśnieżony Szczyrk, a w nim ośrodek wypoczynkowy, położony z dala od cywilizacji. Niespodziewana zamieć odcięła od świata ludzi znajdujących się aktualnie w ośrodku. Przestraszeni, mogą liczyć tylko i wyłącznie na siebie. Ale czy naprawdę tak jest? Czy mogą sobie zaufać? Dochodzi tam bowiem do morderstwa, a podejrzanym staje się każdy z ni... {} Recenzja książki Oczy zachodzące szkarłatem

Kto zamordował? Każdy miał motyw ...

13.02.2021
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

To moje pierwsze spotkanie z autorem. Czy było udane? Trudno jest udzielić jednoznacznej odpowiedzi, w systemie zero-jedynkowym. Tak-nie. Były elementy, które spodobały mi się i przekonały mnie do twórczości autora, ale były również kwestie, które mnie irytowały. Szczyrk, góry, środek zimy, do pensjonatu Kazimierza Rogalskiego, przybywa wnuczka N... {} Recenzja książki Oczy zachodzące szkarłatem

Moja opinia o książce

Opinie

@syl_wia_88
2020-12-03
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 9 /10
Przeczytane

Noc zarwałam, bo nie mogłam się od tej pozycji odkleić 🙊 takim oto sposobem mam dla Was opinię na temat książki "Oczy zachodzące szkarłatem" @wojtek_czernek. Przy okazji to moja pierwsza pozycja w #maratonfeniksowy ♥️
.
Zima, zamieć śnieżna, pensjonat, uwięzieni goście i morderstwo, w sumie podwójne morderstwo.
.
Zacznijmy od początku. Akcja rozgrywa się w Szczyrku. Natalia wraz ze swoim chłopakiem Samuelem przyjeżdża do pensjonatu dziadka Kazimierza na kilka dni. Niestety pogoda sprawia, że mogą zapomnieć o nartach, spacerach, zostają uwięzieni z innymi gośćmi w pensjonacie... Wśród tych gości znajdują się dwie ciotki Natalii, Damian, Bartek oraz obsługa pensjonatu Alicja i Marcel...
Łącznie 9 osób...
Kazimierz zostaje zamordowany... Kto przyczynił się do śmierci właściciela pensjonatu? Kto również zabił siostrę Kazimierza, a ciotkę Natalii?
❗"Człowiek czasem dowiaduje się czegoś, co rujnuje jego plany, marzenia i wizje. Wszystko idzie do diabła. Są sytuacje, gdy jedynym sposobem na rozwiązanie problemu, jest usunięcie go."
W detektywa zaczyna bawić się Samuel... Czy odkryje, kto jest zabójcą i komu zależało na pieniądzach i majątku starszego Pana?
Zabójca jest wśród tych osób... Na kogo padnie wybór Sama?
Każda z tych osób może być zamieszana w te morderstwa....
❗"Każda rodzina ma jakieś problemy"
.
Czy chęć przejęcia majątku była tak duża, że pchnęła do takiego czynu?
❗"Oczernianie, kłamstwa, nagonka i to wszystk...

{}× 2 | link |
@mamawmkesie
2021-01-01
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10
Przeczytane

Musze przyznać, że spodziewałam się akcji typu rzeź, flaki, ktoś bez głowy albo oka, lecz jakie było moje zaskoczenie, kiedy obeszło sie bez tego, ale napięcie pozostawiono. Takiego kryminału to ja dawno nie czytałam. Pomimo, że akcja dzieje się w jednym miejscu, czyli domu gdzieś w górach dokładnie Szczyrk, do którego nie ma dostępu, ponieważ spadło olbrzymie dużo śniegu to jeszcze mamy trupa, a nawet dwóch to jeden z mieszkańców pensjonatu jest zabójcą.

Domek/pensjonat rodzinny biznes i Kazimierz właściciel/zarządca posiadłością, którego odwiedza wnuczka Natalia i jej chłopak Samuel pisarz pasjonata zagadek kryminalnych. Nigdy nie wiesz, kto kim jest za ścianą oraz jakie zażyłości mogą was łączyć?!! Najbardziej i tak mrocznie okazało się, ze dom posiada wiele przejść ukrytych dla obcych i wścibskich, co daje możliwość przemieszczania się będąc niezauważonym.

Na samym początku dowiesz się ze głowa domu i rodziny, czyli Kazimierz (dziadek Natalii) zostaje zamordowany i tutaj zaczyna się akcja iście trzymająca w napięciu jak w filmie „Morderstwo w Orient Express” Mamy Detektywa, czyli Samuela, który podejmuje się rozwiązania zagadki i ujawnić, kto zabił, mamy dwie siostry zamordowanego, wnuczka oraz owoc nieprawego łoża!! No poważnie akcja nie z tej ziemi!! Czytało się nawet tam gdzie Król chodzi piechotą :p nie masz możliwości przestać czytać bo co chwila dzieje się coś co powoduje ciarki na plecach i na rekach! Kiedyś ktoś powiedz...

{} | link |
MA
2020-12-16
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 9 /10
Przeczytane


Lubicie książki, których akcja toczy się w górach, górskich pensjonatach i ogromie śniegu?
A do tego morderstwo i odcięcie od reszty świata.
Już jest cudnie🙃
Szczyrk pokryty śniegiem do, którego przyjeżdża Natalia ze swoim chłopakiem Samuelem. Para przyjechała aby odwiedzić dziadka Natalii. Jednocześnie właściciela pensjonatu Noclegi K. Rogalski.
W pensjonacie były również dwie siostry dziadka Natalii, obsługa oraz kilku turystów.
Od samego początku Kazimierz nie należy to zbyt wylewnych i sympatycznych osób.
Intensywne opady śniegu spowodowały całkowite odcięcie od cywilizacji, telefony przestały działać. A oni są skazani sami na siebie.
Nieoczekiwanie dochodzi do zamordowania Kazimierza. Wszyscy są w szoku, są świadomi tego, że morderca jest wśród nich. Zaczynają zachowywać się podejrzliwie i irracjonalnie.
W rozwiązanie zagadki angażuje się Samuel, który hobbistycznie zajmuje się pisaniem kryminałów oraz prowadzi bloga na których je publikuje.
Prowadzi własne, prawdziwe dochodzenie. Zbiera dowody, przesłuchuje obecnych.
Tym czasem ginie kolejna osoba.
O co chodzi? Kto jest mordercą? Dlaczego to robi? Czy z rodziną tylko na zdjęciu jest super? Jakie motywy kierują mordercą?

Książkę przeczytałam w formie e-book dzięki uprzejmości @wydawnictwofeniks, za co serdecznie dziękuję.
Bardzo dobry kryminał. Pasowało mi wszystko. Cała historia,która była bardzo intrygująca.
Czytając odniosłam wrażenie, że autor lub...

{} | link |
@adam.ciurko
2021-07-12
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane
@moj.ksiazkowy.raj
2021-04-06
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 6 /10
Przeczytane
@malgosialegn
2021-02-13
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 5 /10
Przeczytane
@nikolajablonska37
2021-01-13
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10
Przeczytane
@wez_przeczytaj
2020-12-10
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 9 /10
Przeczytane
@Dorota_Czarna_Sowa
2020-12-08
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka Oczy zachodzące szkarłatem. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2021 nakanapie.pl