Od Abrahama do Chrystusa

Henri Daniel-Rops
Od Abrahama do Chrystusa
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

W swojej pierwszej historycznej książce Od Abrahama do Chrystusa Daniel-Rops z niezwykłą rzetelnością badacza i wielką dozą talentu literackiego opisuje dwa tysiące lat historii Izraela. Historii zaczynającej się powołaniem Abrahama, który położył kamień węgielny monoteizmu dla trzech wielkich religii ? judaizmu, chrześcijaństwa i islamu ? i znajdującej swój finał w wypełnieniu się obietnicy przyjścia Zbawiciela ? Jezusa Chrystusa.

Te dwa tysiące lat burzliwych dziejów można by streścić słowami ?historia święta?. Jak to się stało, że ten niepokaźny, niczym na pierwszy rzut oka nie wyróżniający się lud przetrwał przez wieki, podczas gdy upadały wielkie potęgi cywilizacyjne i polityczne pre-antycznego świata? Odpowiedzi należy szukać w specyficznej metafizyce i moralności, które wyróżniały społeczność żydowską na tle innych współczesnych jej narodów i ludów.

Od chwili, gdy Abraham w chaldejskim mieście Ur został powołany do nowych przeznaczeń, aż do chwili, gdy potężne przeczucie narodu wypełniało się nadzieją Zbawiciela, upłynęło wiele stuleci i całe morze wydarzeń przetoczyło się przez świat. Dwa tysiące lat dzieli te dwa równie mistyczne fakty, ale bez wątpienia łączy je nić nienagannie logiczna. Żadna inna historia poza historią Izraela nie sprawia w tym stopniu wrażenia, że wypływa z rozwoju wewnętrznego, a z okoliczności zewnętrznych czerpie jedynie środki, by w sposób bardziej pełny być sobą.
Data wydania: 2011
ISBN: 978-83-211-1889-5, 9788321118895
Wydawnictwo: Instytut Wydawniczy PAX

Autor

Henri Petiot "Daniel Rops" Henri Petiot "Daniel Rops"
Urodzony 19 stycznia 1901 roku we Francji (Épinal)
Właściwie Henri Petiot. Francuski pisarz związany ze środowiskiem katolickim. Napisał wiele prac na temat historii Kościoła.

Pozostałe książki:

Dzieje Chrystusa Kościół wczesnego średniowiecza Kościół w czasach katedr i krucjat Pismo Święte dla moich dzieci. Biblia; Ewangelia Kościół pierwszych wieków
Wszystkie książki Henri Petiot "Daniel Rops"

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Od Abrahama do Chrystusa? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Od Abrahama do Chrystusa. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl