Dzieje Chrystusa

Henri Daniel-Rops
9 /10
Ocena 9 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów
Dzieje Chrystusa
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
9 /10
Ocena 9 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów

Opis

Dzieje Chrystusa to znakomite i klasyczne już przedstawienie ziemskich losów Jezusa z Nazaretu od pierwszych zapowiedzi Jego przyjścia na świat aż po zmartwychwstanie i założenie Kościoła. Autor, rzetelnie i kompetentnie łącząc skrupulatność uczonego z głębokim spojrzeniem człowieka wiary, w żywych barwach odmalowuje zarówno ludzką historię, jak i boską tajemnicę Jezusa. W rezultacie otrzymujemy dzieło tyleż historyczne, co literackie, w którym szczegółowa faktografia zostaje z nieprzeciętną sprawnością ujęta w ramy potoczystej narracji, czasami wręcz graniczącej z poezją, czasami zdumiewającej, czasami wstrząsającej. Autor sięgając nie tylko do źródeł historycznych, dorobku nauki i tradycji biblijnej, lecz także do skarbca apokryfów, przekazów innowierczych, a nawet baśni i legend omawia m.in. poczęcie i narodziny Jezusa, Jego działalność i cuda, nauczanie, kontakty z ludźmi (również przeciwnikami), a nawet usposobienie i wygląd. Wszystko to zaś umieszcza na bogatym tle ówczesnych realiów panujących na Bliskim Wschodzie. Uwzględnia też szerszą problematykę teologiczną oraz sposoby traktowania ?dziejów Chrystusa? w różnych nurtach historiografii chrześcijańskiej, niechrześcijańskiej i... antychrześcijańskiej. Życie Jego takie, jakie znane nam jest z opowiadania, utkane jest z cudów i wszystko w nim wybucha oczywistością nadprzyrodzoną. A chcąc oderwać te zdumiewające fakty od tkanki Jego życia, należałoby zniszczyć samą tkankę i zaprzeczyć jej istnieniu, a także podać w wątpliwość słowa wszystkich świadków (ze wstępu).
Data wydania: 2010
ISBN: 978-83-211-1872-7, 9788321118727
Wydawnictwo: Instytut Wydawniczy PAX
Stron: 488

Autor

Henri Petiot "Daniel Rops" Henri Petiot "Daniel Rops"
Urodzony 19 stycznia 1901 roku we Francji (Épinal)
Właściwie Henri Petiot. Francuski pisarz związany ze środowiskiem katolickim. Napisał wiele prac na temat historii Kościoła.

Pozostałe książki:

Kościół wczesnego średniowiecza Biblia dla moich dzieci Kościół w czasach katedr i krucjat Pismo Święte dla moich dzieci. Biblia; Ewangelia Kościół pierwszych wieków
Wszystkie książki Henri Petiot "Daniel Rops"

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Dzieje Chrystusa aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie

@jatymyoni
2020-11-19
8 /10
Przeczytane Z mojej półki Religia L. francuska Historyczne Bardzo dobra książka
@sun
2019-10-11
10 /10
Przeczytane Dostałam w prezencie :) Domowa biblioteczka ;)

Cytaty z książki

O nie! Książka Dzieje Chrystusa. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2023 nakanapie.pl