Od kultu do zbrodni. Ekscentryzm i szaleństwo w religiach XX wieku

Jacek Sieradzan
7 /10
Ocena 7 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza
Od kultu do zbrodni. Ekscentryzm i szaleństwo w religiach XX wieku
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7 /10
Ocena 7 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza

Opis

Książka ?Od kultu do zbrodni: Ekscentryzm i szaleństwo w religiach XX wieku? jest drugim tomem trylogii o szaleństwie w religiach świata. Pierwszy tom ukazał się pt. ?Szaleństwo w religiach świata? (2004). Autor analizuje w nim życie 18 wybranych postaci i ruchów religijnych istniejących w XX wieku. W zachowaniu i nauczaniu ich twórców pojawiały się wątki związane z ekscentryzmem i szaleństwem. Przedmiotem zainteresowania autora byli Georgij Gurdżijew, Aleister Crowley, Anton Szandor LaVey, Ośo Radżniś, Franklin Jones, Lee Lozowick, U.G. Krisznamurti, Charles Manson, mormońska rodzina LeBaron, Jeffrey Don Lundgren, Jim Jones, Roch Theriault i David Koresh. Ponadto zajął się Świątynią Miłości, Świątynią Słońca Luca Joureta i Josepha Di Mambro, Wrotami Niebios Marshalla Applewhite?a, Najwyższą Prawdą Śoko Asahary, oraz Ruchem na rzecz Przywrócenia Dziesięciu Przykazań Bożych. Autor pokazał, że ich przywódcy to osoby charyzmatyczne, mające nierzadko problemy ze zdrowiem psychicznym, wykazujące się skłonnościami do okrucieństwa i zbrodni, czujące potrzebę dominowania nad innymi, mające zaburzone życie seksualne. Cechował ich narcyzm, brak tolerancji i amoralizm. Wielu z nich uznawało się za istoty boskie i domagało się od swoich uczniów stosownej czci. Konsekwencją fiaska ich planów było w kilku przypadkach zbiorowe samobójstwo.
Data wydania: 2006
ISBN: 978-83-60528-05-1, 9788360528051
Wydawnictwo: Dom Wydawniczo Księgarski KOS
Mamy 1 inne wydanie tej książki

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Od kultu do zbrodni. Ekscentryzm i szaleństwo w religiach XX wieku nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie

@Vemona
2019-11-18
7 /10
Przeczytane Prehistoria 2008 Pożyczone od kogoś / wypożyczone Publicystyka/eseje Popularnonaukowe

Cytaty z książki

O nie! Książka Od kultu do zbrodni. Ekscentryzm i szaleństwo w religiach XX wieku. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2023 nakanapie.pl