Odlot dzikich gęsi

Tadeusz Zubiński
Odlot dzikich gęsi
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

W 1944 roku znany pisarz Jan Jassmont wraz z chorą żoną przenosi się z Warszawy na prowincję. Jesień w Górach Świętokrzyskich staje się dla bohatera pożegnaniem z odchodzącym światem – a także z młodością i pisarstwem. Koniec wojny jawi mu się jako ciemna, pusta przestrzeń, której nie będzie miał czym wypełnić.

W tej nostalgicznej powieści o przemijaniu okrucieństwo i brzydota rzeczywistości mieszają się z osobistym dramatem bohatera. Tak jak w swych opowiadaniach, Zubiński obserwuje dramat ludzkiego życia z dala od centrów dwudziestowiecznego świata. Kreuje odrębny świat, pełen wyrazistych postaci i gęstych, zmysłowych opisów.

Książka została nagrodzona przez Fundację Kultury w 2000 roku.

Data wydania: 2001-10-01
ISBN: 978-83-88221-34-7, 9788388221347
Wydawnictwo: W.A.B.
Stron: 204
Mamy 1 inne wydanie tej książki

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Ech...

1.12.2011

No i co począć z takimi książkami? Takimi powieściami? Temat ciężki, wydawnictwo nobliwe, okładka porządna i cała oprawa niczego sobie. Tylko dzięki tej oprawie książka została przeczytana do końca. Autor ma swoje lata, więc żaden młodzik, do którego braku doświadczenia i braku powagi można by się przyczepić. W dodatku przedstawiony w niej ludzki d... Recenzja książki Odlot dzikich gęsi

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Odlot dzikich gęsi. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl